Arama

Mutluluk Çubuğu Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

3 yıl önce

Şişirilebilir penis protezi, halk arasındaki adıyla mutluluk çubuğu oral ilaçlar gibi diğer erektil disfonksiyon (ED) tedavilerinden memnun olmayan ve kontrol pompasını çalıştırmak için yeterli el becerisi olan erkekler için mutluluk çubuğu ameliyatı makul bir yönetim seçeneğidir.

Mutluluk Çubuğu Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı
ad image
ad image
Şişirilebilir penis protezi, halk arasındaki adıyla mutluluk çubuğu oral ilaçlar gibi diğer erektil disfonksiyon (ED) tedavilerinden memnun olmayan ve kontrol pompasını çalıştırmak için yeterli el becerisi olan erkekler için mutluluk çubuğu ameliyatı makul bir yönetim seçeneğidir. Mutluluk çubuğu özellikle penis eğriliğinin çoğunu düzeltecek kadar serttir ve bu nedenle ED'ye ek olarak penis eğriliği ( Peyronie hastalığı ) olan erkekler için çok iyi bir tedavi seçeneğidir.

Mutluluk Çubuğu Etkili Mi?

Gerçekçi beklentileri olan erkekler genellikle mutluluk çubuğu ameliyatı prosedürden oldukça memnundur (%92'nin üzerinde memnuniyet oranı). Bu 1 saatlik prosedür, normal penis hissi ile istediğiniz kadar uzun süren güvenilir, sert ereksiyonlara sahip olmanızı sağlar. Ancak mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon kadar penis uzunluğunu veya çevresini artırmaz. Gerilmiş penis uzunluğu, yumuşak olduğunda, implantasyondan sonra penis uzunluğuna en çok yaklaşır. Cerrahi hazırlık, mutluluk çubuğu ameliyatı için günde iki kez daraltma bandı olmayan vakumlu ereksiyon cihazının kullanılması, potansiyel implant boyutunu en üst düzeye çıkarmaya ve uzunluğu birkaç santimetre artırmaya yardımcı olabilir.

Mutluluk Çubuğu Olası Yan Etkiler

Prosedürle ilişkili çeşitli riskler arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, palpe edilebilen bir rezervuar, enfeksiyon, cihaz arızası ve çevredeki yapılara hasar olasılığı bulunur. Önceki mutluluk çubuğu ameliyatı takiben pelviste meydana gelen değişiklikler nedeniyle rezervuarı yerleştirmek için alt karın bölgesinde ek bir kesi gerekebilir. Enfeksiyon riski yaklaşık% 1-3'dür. Sigara içmekten kaçınmak ve iyi kan şekeri kontrolü enfeksiyon riskini azaltır. Enfeksiyon oluştuğunda, tüm cihazın cerrahi olarak çıkarılmasını gerektirir. Bazen cihaz o zaman değiştirilebilir, ancak bir gecikme ve ek işlem yapılması gerekebilir. Mekanik arıza riski 5 yılda yaklaşık %5 ve 15 yılda %30'dur.

Ameliyata Hazırlanmak İçin Ne Yapmalı

Ameliyat öncesi gerekli testler veya randevularla ilgili olarak cerrahi programlayıcılardan ayrıntılı talimatlar alacaksınız. Genel olarak, ameliyattan önce kan inceltici ilaçları geçici olarak kesmelisiniz (ne zaman durdurulacağı, kan inceltici türüne bağlıdır). Reçeteli kan inceltici ilaçlar, onları reçete eden doktorlardan izin alındıktan sonra durdurulmalı, ancak balık yağı dahil kanı incelten diğer ilaçlar ve ibuprofen gibi ağrı kesiciler de kesilmelidir.

Ameliyattan önceki gün, gelmeniz gereken zaman konusunda sizi uyaran bir telefon alacaksınız ve cerrahi bölgeyi antibakteriyel bir sabunla yıkamalısınız. Ameliyat günü gece yarısından sonra hiçbir şey yememeli veya içmemelisiniz, ancak onaylanmış ev ilaçlarını ameliyattan önceki sabah küçük bir yudum su ile alabilirsiniz. Ameliyattan sonra yaklaşık 4-6 hafta içinde mutluluk çubuğu kullanımı yapmamanız gereklidir. Bu süre geçtikten sonra kullanabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Neler Beklenmeli

Prosedür tipik olarak bir kateter ve ertesi gün çıkarılan cerrahi bir dren ile hastanede bir gece kalmayı gerektirir. 2-3 hafta içinde kaybolan önemli hassasiyet, morarma ve şişlik olabilir. Evde cihaz şişirme / söndürme ameliyattan yaklaşık 2 hafta sonra başlar ve cinsel aktivite için cihaz kullanımı ameliyattan yaklaşık 6 hafta sonra başlayabilir. Bu süreç içerisinde sürekli doktorunuz ile iletişim halinde olmanız gerekmektedir. Geçirdiğiniz evreleri ona anlatırsanız daha iyi olacaktır.
Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image