Arama

Öğretmen öğrenciler sıfırdan orkestra oluşturuyor

2 yıl önce

Şırnak'ın Uludere ilçesinde bir müzik öğretmeni, müziğe yeni başlayan genç öğrencilerine kendi seçtikleri bir enstrümanı çalmayı öğreterek müzik gezintisine çıkaran bir grup kurdu.

Öğretmen öğrenciler sıfırdan orkestra oluşturuyor
ad image
ad image

 

Nota ve enstrüman çalma bilgisi olmayan bu çocuklar, şimdi İngilizce'de "Dijital Ekip" anlamına gelen "Dijital Tayfa" adlı bir grup kurdular. Hasret Cem Bozdağ, Uludere'deki Hilal Şeyhan Ortaokuluna atandı. Yıllar önce. Müziği hep çok sevdim ve saz çalmaya beş yaşında başladım.

Okulda öğretmenliğe başladığında yaptığı ilk şey, okul yönetimi ve diğer öğretmenlerin de yardımıyla bir müzik sınıfı oluşturmak oldu. çocukların oynadıklarını kaydedebilecekleri bir stüdyo var” diye ekledi. Şimdi okulun beş gitarist, dört sazcı, iki trap davulcusu, bir piyanist ve yedi şarkıcıdan oluşan bir orkestrası var. 

Grup üyelerine gelecekte ne olacaklarını sorunca, her biri aynı şeyi söyledi: "Hayatımı müzikten kazanacağım." Şarkıcılardan biri her gün "Paris'te ya da Viyana'da konser vermek istiyorum" dedi. Hürriyet. Bir diğeri “Yapımcı olmak istiyorum” dedi. Orkestra şu anda ulusal televizyon kanalı TRT'de yayınlanan çizgi dizi “Rafadan Tayfa” için bir ekran kredisi şarkısı üzerinde çalışıyor.

Bozdağ'a göre, “Rafadan Tayfa”nın yönetmeni İsmail Fidan, orkestranın görüntülerini sosyal medyada görür görmez çizgi film dizisi için bir ekran kredisi şarkısı bestelemek için “Dijital Tayfa”yı önerdi.Orkestranın bir de maskotu var, bir horoz.

Grup üyelerinden Mehmet Kara, horozunu kaybedip iki ay bulamayınca çok ağlayınca hocalarından biri ona bir horoz hediye etti. Bozdağ gülerek söyledi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

Selim ber

Gerçekten muhteşem bir klip emeğine sağlık diyelim yolu açık olsun, hızlı ve etkili haber için takipdeyim 👍

1 yıl önce
ad image
ad image