Arama

Performans Odaklı 2023 Kia Sorento Tanıtıldı!

1 yıl önce


Performans Odaklı 2023 Kia Sorento Tanıtıldı!
ad image
ad image

Güney Koreli otomobil devi Kia’nın en sevilen modelleri arasında yer alan Kia Sorento , yeni jenerasyonu ile asfalttan indi. Koreli marka düzenlediği etkinlik kapsamında 2023 Kia Sorento modelini tanıttı ve model hakkında detaylar sundu. Yeni Kia Sorento modeli tasarım ve motor performansı ile dikkat çekiyor. Bunun yanında otomobilin donanımlarının dahda da zenginleştirildiğini belirtelim. Yeni jenerasyon 2023 Kia Sorento modeline tüm detayları ile birlikte göz atalım.
2023 Kia Sorento modeline ilk baktığımız zaman Kia Sportage modelinde yer alan ızgara ve far tasarımına benzer bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Bunun dışında oldukça büyük ve yapılı bir otomobil olan 2023 Kia Sorento, SUV bir araç odluğunu bizlere fazlasıyla hissettiriyor. Kia modelinin iç mekânında ise yüksek kalite malzemeler ve neredeyse lükse yakın konfor karşımıza çıkıyor. Aracın iç kısmında bulunan üç sıralı koltuğun yanı sıra koltuklar arası mesafe oldukça geniş tutulmuş. Kia modelinin arka sırasında yer alan ek koltuklar konfordan ödün verilmesine sebep olmuyor. Ayrıca en arkadaki koltuklar da dâhil olmak üzere koltuklar oldukça rahat ve geniş bir biçimde tasarlanmış.

Kia Sorento modelinin donanım özelliklerine baktığımı zaman Apple CarPlay ve Android Auto akıllı telefon entegrasyonu için kablosuz bağlantı, Şeritte Kalma Yardımı (LKA) ve çoklu USB şarj bağlantı noktası dikkatimizi çekiyor. Bunun yanında yeni jenerasyon modelde çok fazla değişiklik olmasa da X-Pro donanım seviyesinde; arazi lastikleri, süspansiyon ayarları, özel arazi sürüş modları, ısıtmalı bir adet ön cam ve LED ışıklandırmalara yer verildiğinin altını çizelim.
Aracın motor ve performans özelliklerine baktığımız zaman içten yanmalı bizi iki farklı motor seçeneği karşıladığını belirtelim. Bahsettiğimiz bu motor 2,5 litrelik atmosferik ya da turboşarjlı olarak karşımıza çıkıyor. Araçta yer alan turboşarjlı motor, daha yüksek performanslı ve modelin kendi segmentindeki en hızlı SUV modeller arasında yer almasına olanak sağlıyor. Araç üzerinde bulunan atmosferik motor ise 191 beygir gücüne sahip ve 245 Nm tork değeri ile karşımıza çıkıyor. Araç üzerinde bulunan turboşarjlı motor ise 281 beygir gücünde ve 421 Nm tork değeri ile bizleri karşılıyor. Bunun dışından araçta bulunan her iki motor seçeneğinde 8 ileri vitesli otomatik şanzımana yer verildiğini belirtelim. Ayrıca hibrit motor seçeneklerine baktığımız zaman ise hibrit ve plug-in hibrit şeklinde iki farklı motor seçeneğinin bizleri karşıladığını görüyoruz. Kia Sorento modeli Kia Ceed modeli gibi uygun fiyatı, üstün performansı ve şık tasarımı ile bizleri karşılıyor.

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image