Arama

'Rus uçağı, bizzat Erdoğan'ın talimatıyla düşürüldü'

7 yıl önce


'Rus uçağı, bizzat Erdoğan'ın talimatıyla düşürüldü'
ad image
ad image

ABC Radio'da John Batchelor'un sunduğu programın konuğu olan Cohen, "Çok açık şekilde görülüyor ki, Devlet Başkanı Beşar Esad'ın devrilme ihtimalinin azaldığını ifade eden Cohen, "Aynı şekilde Paris'teki saldırıların ardından Avrupa, Moskova ile yakınlaşmaya başladı. Bu nedenle Erdoğan da Rusya ile ihtilafı körükleyerek, NATO'yu yanında tutmaya karar verdi" yorumunu yaptı.

'RUSYA YENİDEN DEVREDE'

ABD'nin IŞİD ile mücadelede Rusya'nın desteğine ihtiyacı olmasına rağmen, Moskova'ya saldırdığını ifade eden Cohen, Batı'daki Rusya karşıtlarının daha ağır bastığını kaydetti.

ABD'li uzman, NATO'nun Karadağ'a üyeliğe davet etmesinin de bu bağlamda gerçekleştiğinin çok açık olduğunu belirterek, "Rusya ile koalisyon karşı çıkanlar, IŞİD'in oluşturduğu mevcut riskin farkında değiller. ABD, Rusya'nın IŞİD ile mücadelede bu kadar etkili olmasını beklemiyordu ancak Moskova, tüm dünyaya 'yeniden devrede' olduğunu gösteriyor. Bu bir gerçek" dedi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image