Arama

Sahte haberler tarihi

7 yıl önce

Horatio Clare, 12. Yüzyıl Galını efsanelerini yeni bir kitapta güncelledi. Mit yaratmanın doğruyu ve yalanları nasıl yüceltebildiğini açıklar.

Sahte haberler tarihi
ad image
ad image

 

Rebecca Burger'in ölümü, ailesinin "ev içi kaza" dediği olayda Facebook'ta ilan edildi.

Instagram hesabına, "patladı ve Rebecca'nın göğsüne çarptı ve ölümüne neden oldu" diyerek hatalı dağıtıcılara karşı bir uyarı gönderildi.

Fransız medyası, tıbbi müdahaleye rağmen olaydan sonra kardiyak arrest nedeniyle öldüğünü bildirdi.

Popüler spor ve seyahat figürü, Instagram'da yaklaşık 55.000 Facebook hayranının ve 154.000 takipçisinin bulunduğu Fransa'da çok iyi biliniyordu.

Bayan Burger'in aile üyelerinden birisi Instagram'a giderek, okuyucuları, onbinlerce "arızalı cihaz" ın dolaşımda kaldıklarını söyleyerek, dağıtıcıyı kullanmamaları konusunda uyarıyorlardı.

Instagram hesabının rebeccablikes'ten bir fotoğraf, yeryüzünde parçalara bölünmüş bir krem ​​dağıtıcısı gösteriyor.  Sağ taraftaki yorumlarda, Fransızca, birisi kazanın ayrıntılarını açıkladı.

Bir krem ​​şanti dağıtıcısı, metal kabın içine gaz enjekte ederek, tüm dağıtıcıyı yüksek basınç altında tutarak çalışır.

Bir Fransız tüketici grubu, okuyucuları yıllarca gaz kapsülleri üzerindeki hatalı konektörler konusunda uyardı ve onları patlatıp yüksek hızda attı.

Ayrıca okumak isteyebilirsiniz:

Yaralanmalar kırık dişlerden ve kulak çınlamasından çoklu kırıklara ve bir vakada bir göz kaybına neden oldu, tüketici dergisi 60 Milyon, dedi. Ancak dergi, 2015'ten beri yapılan yeni dağıtıcıların güvenli gibi görünüyor diyor.

2013'te patlayan bir krem ​​dağıtıcısının kurbanı RTL radyoya şunları söyledi: "Kırdığım kaburgalar altı, göğüs kemiğim kırıldı.

"Hastanede, bana şok ve patlama kalpte yüz yüze gelmiş olsaydı, şimdi öldüm demekti."

Kazaların sayısı, hükümet makamlarından tüketicilere bir uyarı göndererek, kazaların 2010'a kadar uzandığını ve yıllarca kullanımdan sonra bile her an gerçekleşebileceğini söylemişti.

Le parisien, en az bir üretici bir ürün geri çağırma yayınladı - ancak bu hatırlamanın üzerinden bir yıl geçtikten sonra, 160.000 satılana sadece 25.000 iade edildiğini bildirdi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

Selim ber

Gerçekten muhteşem bir klip emeğine sağlık diyelim yolu açık olsun, hızlı ve etkili haber için takipdeyim 👍

1 yıl önce
ad image
ad image