Arama

Serdar Tekik; “Sosyal Medya Devasa Bir Etkileşim Alanı Vadediyor”

2 yıl önce


Serdar Tekik; “Sosyal Medya Devasa Bir Etkileşim Alanı Vadediyor”
ad image
ad image

 

Sosyal medya alanında yaptığı profesyonel çalışmalarla adından söz ettirmeyi başaran ve günümüzde birçok ünlü isme sosyal medya danışmanlığı yapan Serdar Tekik, sosyal medya platformlarının modern dünyadaki konumu üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Açıklamalarına sosyal medyanın oldukça güçlü bir etkileşim ağı sunduğunu ifade ederek başlayan Serdar Tekik; “Sosyal medya devasa bir etkileşim alanı vadediyor. Özellikle marka ve kurumlar için bu etkileşim alanın çok iyi değerlendirilmesi gerekir. Firmanı ve girişimin yaşam döngüsünü en iyi şekilde sürdürmesi, daha geniş kitlelere ulaşması ve hedef kitlesini konsolide etmesi için sosyal medya araçlarının etkileşim olanaklarının doğru şekilde kullanılması hayati bir mesele haline geldi. Bu alanda yapılan çalışmalar oldukça çarpıcı istatistikler sunuyor.” sözlerini kullandı.

“Global Ölçekte Sosyal Medya Ağları 3.8 Milyar Kullanıcıya Ev Sahipliği Yapıyor”

Sosyal medya ve iletişim biçimleri üzerine yapılan araştırmaları takip ettiğini belirten Serdar Tekik, araştırma sonuçlarının oldukça çarpıcı olduğuna vurgu yaptı. Açıklamalarında; “Sosyal medya platformlarının önemini doğru şekilde anlamak için araştırmalara bakmak yeterli. Son dönemde yapılan araştırmalar neredeyse dünyanın yarısının sosyal medya platformlarında kendine yer bulduğunu gösteriyor. Global ölçekte sosyal medya ağları 3.8 milyar kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Bu rakam çok çarpıcı.” İfadelerini kullanan Serdar Tekik markalara; “Markalar sosyal medyanın iletişim ağını çok iyi kullanmalı. Markalaşma sürecinin yanı sıra girişimlerin başarıya ulaşması için de sosyal medya ağlarının rolü büyük.” ifadeleriyle önerilerde bulundu.

Reklam ve pazarlama konusunda da sosyal medyanın oldukça önemli bir yere sahip olduğuna vurgu yapan başarılı sosyal medya uzmanı Serdar Tekik; “Yine yapılan araştırmalardan örnek vermek gerekirse günümüzde tanıtım, pazarlama ve reklam gibi çalışmalarda sosyal medyanın rolü %90 düzeyinde. Yani markaların hedef kitlelerine ulaşmaları ve yeni kitleleri müşterileri haline dönüştürmesi adına sosyal medya üzerinden yapacakları çalışmalar, %90 oranında karşılık buluyor. Sosyal medyanın bu etkisini doğru şekilde değerlendirmek ve global ölçeğe ulaşan markalara sahip olmak için profesyonel sosyal medya çalışmalarının yapılması gerekiyor. Doğru bir çalışma markanın ve işletmenin etki alanını olabildiğince genişletecektir.” sözleriyle açıklamalarını sonlandırdı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image