Arama

Site Yönetimi Zorunluluğu

3 yıl önce


Site Yönetimi Zorunluluğu
ad image
ad image

Geçmişte 3-4 daireli apartmanlarda ve buna benzer yapılarda ikame edebildiğimiz ortamlardan sonra, artan nüfus ve gelişen büyük şehirlerimizde birçok binadan oluşan siteler ve yüksek binalar ortaya çıkmıştır. Bu ortaya çıkan çoklu daireli binalar ve siteler İzmir, Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerimizde kat malikleri kanuna göre yöneticilik sıfatıyla idare edilmesi zorunlu hale gelmiştir.

Bu kanuna göre en az sekiz ayrı bölümden oluşan binaların yöneticileri olma zorunluluğu birçok zaman sıkıntıya yol açmıştır. Fakat son yıllarda bir meslek kolu haline gelen yöneticilik kurulan profesyonel şirketler tarafından sağlanır hale gelmiştir. Zaman zaman oluşabilecek olan aksaklıklar da kendi iç bünyesinde ki yöneticilerin ortaya koyamadığı kati kuralları, Eminol Grup Profesyonel Site Yöneticiliği gibi profesyonel şirketler daha hızlı ve hukuki yollarla giderebilir.

Kat Malikleri Yönetici Olabilir

Apartman yönetimi zaman zaman bina içerisindeki adaylar tarafından yapılabilirken, bu isteklerin zamanla aidat toplama ya da kararlar alabilme konusunda yetersiz kalabileceği ve daire sakinlerinin kendi aralarında sıkıntıya yol açabileceği görülmüştür. Bu sıkıntıların yaşanmaması ve birçok konuda karar alabilme yeteneğinin hızlandırılabilmesi açısından bina yönetimi ya da site yönetimi gibi birçok işlev kurulan profesyonel şirketlerle yapılacak sözleşmelerle devreye alınmıştır.

Siteler içerisindeki temizlik personelinin, güvenlik personelinin, teknik hizmetlerin, temizliğin ya da havuz bakımı gibi birçok problemin profesyonel şirketler tarafından idare edilip yönetilmesi gerekliliği çok önemli mevzuatlar arasında görülmektedir. Bu ve buna benzer site yönetimi şekilleri içerisinde alınacak fiyat teklifleri toplanacak, aidatlar bu şirketler tarafından daha hızlı ve kolay bir şekilde toplanacak şekilde, kanunun her maddesine uygun ve hatasız olarak yönetim sağlanacaktır. Profesyonel bina yönetimi gibi konularda destek alabileceğiniz Eminol Grup Profesyonel Site Yöneticiliği sitesine başvurabilirsiniz.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image