Arama

Son dakika! 2016da asgari ücret zammı!

8 yıl önce


Son dakika! 2016da asgari ücret zammı!
ad image
ad image

 2016’ya girmemize artık çok az bir süre kaldı. Herkesin en çok merak ettiği şey AK Parti’nin son seçim vaatleri arasında yer alan asgari ücrette ne zaman değişiklik yapacağı ve ne kadar değişiklik yapacağı. Asgari ücret zammı belli oldu mu? sorusunun cevabı ile ilgili bilgi almak için www.yeniulke.net adresini ziyaret ediniz


Yaklaşık olarak 5 milyon kişiyi ilgilendiren asgari ücret 2016 miktarının görüşmeleri için Asgari Ücret Tespit Komisyonu geçtiğimiz Cuma günü 3 kez bir araya geldi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından düzenlenen Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nda işçi kesimini Türk-iş, işveren tarafını ise TİSK temsil etti.

İktidar partisinin son seçim öncesinde vaat ettiği ücret dolayısıyla görüşmeler, önceki yıllardan farklı gelişiyor. Toplantıda asgari ücretin bin 300 TL olması için, işveren temsilcileri, asgari ücretin yükseltilmesi karşılığında sağlanacak mali kolaylıkların bir an önce yürürlüğe girmesini talep etti.

Hükümet, asgari ücrette oluşacak yükü iş dünyası ile paylaşacak

Asgari ücrette yaşanan en sıcak gelişme Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) 2015 yılı Olağan Genel Kurulu’nda açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nda geldi. Dün gerçekleşen kurulda konuşan Davutoğlu, bin 300 TL’ye çıkacak olan asgari ücrette oluşacak yükü iş dünyası ile paylaşacaklarını belirtti.

Başbakan, asgari ücret ile ilgili her şeyin şeffaf olacağına, kimsenin millete hesap vermekten kaçamayacağına, sözlerinin gereğini yapacaklarına, vaatlerini tek tek hayata geçireceklerine dikkat çekti.

Asgari ücretin yükseltilmesi konusunda iş dünyasından destek beklediklerini ifade eden Davutoğlu, yatırım ortamının iyileştirilmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını, atılacak adımların iş dünyasından gelen teklifleri göz önünde bulundurarak, en kısa zamanda yasalaştıracaklarını söyledi.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image