Arama

Tarih Kodlama Ribonu - Egen.com.tr  

1 yıl önce


Tarih Kodlama Ribonu - Egen.com.tr   
ad image
ad image

 

Tarih kodlama ribonu; tavsiye edilen tüketim tarihi, raf ömrü, üretim tarihi ve saklama bilgileri gibi tarihi bilgilerin aktarılmasında yazıcılarda kullanılmaktadır. Etiket yazıcılarında kullanılan tarih kodlama ribonu yüksek baskı kalitesi ile hizmet vermektedir. Herhangi bir solma ve silinme gibi durumla karşılaşmak mümkün değildir. Termal transfer metodu ile çalışan yazıcılarda kullanılan tarih kodlama ribonu film şeridini eriterek etiketin yazılmasında kullanılmaktadır. Etiket yazıcı makineleri normal yazıcılara oranla oldukça maliyetli olarak tarih etiketini basmaya yaramaktadır.

 

Tarih Kodlama Ribonu Özellikleri

 

Tarih kodlama ribonu, 3 kademeli olarak üretilmektedir. Orta kısımda bulunan mürekkep ısı dalgaları ile eritilerek sıvı hale getirilmekte ve böylece baskı işlemi oldukça kaliteli bir şekilde gerçekleşmektedir. Standart termal yazıcılara oranla ribon kullanan yazıcıların çıkardığı etiketler daha uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Gıda, ilaç, kozmetik gibi birçok sektörde skt bilgilerini aktarmaya yarayan tarih kodlama ribonları kullanılmaktadır. Özellikle birçok taze tüketim hizmeti gerektiren sektörde tarih kodlama ribonları önemli bir hizmet vermektedir.

 

Tarih kodlama ribonu termal transfer yöntemi ile üretim yapan birçok etiket yazıcısında kullanılmaktadır. Pek çok marka ve modelde ribon kullanımı mevcuttur. Ribon ile üretim yapılan etiketlerin raf ömürleri de oldukça uzundur. Dış etkenlerden kolay kolay etkilenme söz konusu olmamakla beraber böylece ürün hakkındaki önemli tarih bilgilerine erişmek oldukça mümkündür. Ribonlar endüstriyel boyutlardaki yazıcı makinelerinden taşınabilir yazıcı makinelere kadar birçok cihazda kullanılabilmektedir. Genellikle Avema, Markem Imaje, Allen Coding, Domino, Videojet Dataflex gibi yazıcı markalarında tarih kodlama ribonu kullanılmaktadır. Ribonlar oldukça düşük maliyetlerde binlerce etiketin basımında kullanılmaktadır. Cam, plastik, kağıt ve tahta gibi birçok yüzeye tarih kodlama etiketleri kolaylıkla yapıştırılabilmektedir. Ribonlar plastik ve mukavva gövdeli olarak satılmaktadır.

Egen Barkod Etiket San.Tic.Ltd.Sti.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Atatürk Bulvarı 13.Cadde,

 Mutfakcılar MUTSAN Başakşehir Mahallesi Sanayi İstanbul TR,

 İkitelli Cd No:24 D:Sitesi 10.Blok, 34306 Başakşehir

TEL: 02126591515

 

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image