Arama

Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor

2 yıl önce

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla , İstanbul'daki muhtemel mağazası için web sitesine iş ilanları verdi . İlanlardan birinde, " Türkiye'ye heyecan verici yeni girişimize hazırlanırken, bize katılacak birkaç Tesla Danışmanı arıyoruz" dedi.

Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
ad image
ad image

 

Tesla, web sitesinde yer alan başka bir ilana göre de İstanbul'da çalışacak bir mağaza müdürü arıyor.

Otomobil üreticisi, bu yıl Model X, Model Y, Model 3 ve Model S olmak üzere dört modelini de Türkiye pazarına sunmayı planlıyor.

Yerel iştiraki Tesla Motorları'nın CEO'su olarak Kemal Geçer'i atayan şirket, sermayesini 710 bin liradan 50 milyon liraya (3.7 milyon dolar) çıkardı. Geçer, daha önce Lufthansa'nın Türkiye-Irak CEO'su olarak görev yapmıştı.
Bu arada Tesla'nın web sitesi 10 ildeki olası süper şarj konumlarını gösteriyor: İstanbul, Ankara, kuzeybatı Sakarya, Bursa, Balıkesir ve Edirne illeri, İç Anadolu ili Konya, Akdeniz ili Antalya ve Ege illeri İzmir ve Aydın.

Şirket ayrıca müşteriler için servis ve bakım ekipleri kuracak.
Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, 2017 yılında ülkeyi ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü.

Geçen yıl Aralık ayında Erdoğan ve Musk da video konferans düzenlemişti. Musk, konuşmasında gelecekte Türkiye ile birçok proje yapmayı dört gözle beklediğini belirtti.

ABD'li Erdoğan , görüntülü görüşmeden kısa bir süre sonra, ülkenin uzaydaki sekizinci aktif uydusu olan Türksat 5B'nin 19 Aralık 2021'de Florida'daki Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonu'ndan Falcon 9 roketi ile uzaya fırlatıldığını, ABD'li
Erdoğan umutlarını dile getirdi. Uzay operasyonları alanında Space X ile üretken ilişki gelişmeye devam edecekti.

Otomotiv Distribütörleri Derneği'nden (ODD) elde edilen veriler, 2021'de Türkiye'de toplam 2.846 elektrikli aracın satıldığını ve bir önceki yıla göre yüzde 237'lik güçlü bir artış olduğunu gösterdi. Yalnızca Aralık 2021'de elektrikli araç satışı yıllık bazda yüzde 56 artarak 431 adede yükseldi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image