Arama

Türkiye, yeni virüs türü nedeniyle İngiltere ve diğer üç ülkeden uçuşları askıya aldı

3 yıl önce

Türkiye, hızla hareket eden yeni bir koronavirüs suşu konusundaki endişeler nedeniyle İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan uçuşları askıya aldı.

Türkiye, yeni virüs türü nedeniyle İngiltere ve diğer üç ülkeden uçuşları askıya aldı
ad image
ad image

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 20 Aralık sonlarında Twitter hesabından "Koronavirüsün mutasyonu ile İngiltere'de bulaşma oranının arttığı bildirildi" dedi.

Koca, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın direktifleri doğrultusunda İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan ülkemize yapılacak seferlerin geçici olarak durdurulmasına karar verildi" dedi.

Bakan, "Önlemler tam koordinasyon içinde uygulanıyor" dedi.

Türkiye, COVID-19'un yeni varyantı için 20 Aralık'ın başlarında Birleşik Krallık'tan gelen yolcuları test etmeye başladı.

Tüm yolcuların iletişim bilgileri toplandı ve kendilerini izole etmeleri gerekiyor.

Türkiye geçtiğimiz haftalarda COVID-19 sayısındaki artıştan sonra önlemleri artırdı, hafta içi sokağa çıkma yasakları ve hafta sonları tam kilitlenme ile restoran ve kafelerin yalnızca paket servis ve paket servis sunmasına izin verdi.

Hafta sonu kilitlenmeleri Cuma günleri 21.00'den Pazartesi günleri 05.00'e kadar sürerken, sokağa çıkma yasakları saat 21.00'den 05.00'e kadar geçerlidir.

Süpermarketler, marketler, kasaplar ve kuruyemiş dükkanları ise hafta sonları 10: 00-17: 00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Pastaneler hafta sonu sokağa çıkma yasaklarında da açıktır.

Ülkenin dört bir yanında milyonlarca insan üçüncü hafta sonu için tam tecrit altındaydı.

İçişleri Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, sokağa çıkma yasaklarına ve hafta sonu yapılan tecritlere halkın büyük ölçüde uyduğunu söyledi.

Ancak bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, sokağa çıkma yasaklarını ve tecavüzleri ihlal eden toplam 38 bin 874 kişi hakkında yasal ve idari işlem yapıldı.

Bakanlık ayrıca halka sabırları, fedakarlıkları ve anlayışları için teşekkür etti.

 

Koca, bir tweet'te yaptığı açıklamada, günlük hasta sayısı ve durumu kritik olan hasta sayısının düşmeye devam ettiğini söyledi.

“Uygulanan önlemler ve kısıtlamalar sonuç veriyor. Daha belirgin sonuçlar alacağımıza inanıyoruz ”dedi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image