Arama

Uyuşturucu kullanımında ürküten rakam!

8 yıl önce


Uyuşturucu kullanımında ürküten rakam!
ad image
ad image

Adana Valiliği Toplantı Salonu'nda yapılan etkinliğe, Vali Büyük'ün yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa Kibar, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Bulut ve ile çok sayıda kurum temsilci katıldı. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, kurum temsilcileri faaliyetlerine ilişkin sunumlar yaptı.

'DÜNYADA 246 MİLYON KİŞİ'


Uyuşturucu kullanımının çok yönlü bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirten Adana Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şube Müdürü Dr. Saadet Yener Önal ise, şunları kaydetti:

"Dünya Uyuşturucu Raporu'na göre 2013'te dünyada 15-64 yaş arası 246 milyon insan yani her 20 kişiden 1'i uyuşturucu kullanmaktadır. 187 bin kişi de uyuşturucuya bağlı nedenlerle öldü. Ülkemizde 2011'de yapılan '15-64 Yaş Arası Madde Kullanım Araştırması'na göre ise 1 milyon 350 bin kişi uyuşturucu kullanıyor. 15-45 yaş grubunda çok sayıda kişiyi uyuşturucu kullanımı nedeniyle kaybediyoruz. 2013 verilerine göre Adana olarak uyuşturucu kullanımı ve ölümlerin en fazla görüldüğü 3'üncü ildir."

'TERÖRÜN DE FİNANS KAYNAĞI'


Uyuşturucu ticaretinin terörün en büyük finans kaynaklarından olduğunu aktaran Adana İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürü Osman Karip de, uyuşturucu ile mücadele kapsamında bu yıl içinde yaptıkları operasyonlarda 5 bin 46 kişiyi yakaladıklarını anlattı. Yakalanan 979 kişinin tutuklandığını belirten Karip, "Bu çalışmalarda 4 bin 239 kilo esrar, 108 kilo eroin, 131 bin uyuşturucu hap, 2 bin 829 kök kenevir ve 571 gram kokain ele geçirdik" dedi.

 

Kaynak: DHA

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image