Arama

YERE İZMARİT ATAN YANDI!

8 yıl önce


YERE İZMARİT ATAN YANDI!
ad image
ad image

1 Ocak'tan itibaren cezalar artıyor. Trafik cezaları da sigara cezaları da yeni yılda zamlı olacak. Kapalı alanda, araçların sürücü koltuklarında, toplu taşıma araçlarında ve yolcu taşıyan denizyolu araçlarının güvertesinde sigara içenlere 105 lira ceza kesilecek. Yere izmarit, paket, ağızlık ve kağıt atanlara 63 lira ceza verilirken, mevzuata uygun ve herkes tarafından görülebilecek yasal uyarı yazısı asmayanlar bin 766 lira ödeyecek. Tütün kullanımına izin veren işletmelere, sigara içilen alanları koku ve duman geçişini önleyecek şekilde düzenlemeyenlere, tavan, kapı ve pencereleri dışında dört tarafında sert duvar olmayanlara, standartlara uygun havalandırma tertibatı olmayanlara, 18 yaşından küçüklerin sigara içilen ortama girmesine izin verenlere bin 432 liradan 7 bin 179 liraya kadar ceza verilecek. Tütün ürünlerinin paketlerini açarak tek tek satanlara kesilecek ceza da bin 766 lira ile 17 bin 700 lira arasında olacak.

TRAFİĞE DİKKAT!

Emniyet kemeri takmayanın cezası 92 liraya yükselecek. İlk defa alkollü araç kullanan sürücüye 844 lira, ikincisinde bin 58 lira, 3 ve sonrasında ise bin 698 lira para cezası yazılacak. Alkolmetre üflemeyene 2 bin 415 lira ceza kesilecek ve sürücü belgesi 2 yıl süreyle geri alınacak. 1.00 promilin üstünde alkollü olduğu tespit edilen sürücüler 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle mahkemeye sevk edilecek. Hız limini yüzde 10'dan yüzde 30'a kadar aşana 199 lira ceza yazılacak.

 

Kaynak: Takvim

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image