Arama

Yüksek Lisans Tezi Hazırlama Nasıl Yapılır?

1 yıl önce


Yüksek Lisans Tezi Hazırlama Nasıl Yapılır?
ad image
ad image

 

Tez hazırlama uzmanlık gerektiren bir konudur. Tez yazan kişinin yazdığı konuya hakim olması gerekmektedir. Her şeyden önce tezin konusu belirlenmelidir. Yüksek lisans tezinin yazılması gereken bir süresi vardır. Bu süre içerisinde tez konusunun belirlenip, tez önerisinin yapılması ve hemen akabinde araştırma metodu belirlenmelidir.

Literatür taraması en iyi şekilde yapılmalıdır. Tez merkezleri, tez yazması gereken yüksek lisans öğrencilerine bu konuda yardımcı olmaktadır. Genel olarak bu merkezlere kişi arkadaş veya referans sayesinde ulaşmaktadır. Tez konusunun seçilmesi ve tezin yazılıp teslim edilmesine kadar tüm süreçlerde tez merkezi rol alabilir.

Bazen tez hazırlamanın sadece bir başlığı için tez merkezine başvurulur. Konu belirleme, öneri sunma, intihalin en aza düşürülmesi gibi konularda ayrı ayrı hizmet alınabilir. Özellikle ilk kez tez hazırlayacak olan lisansüstü öğrenciler tez konusu bulmakta zorlanmaktadır. Danışman hocalar tez için genel konular sunarlar. Bunun daraltılması ve düzenlenmesi gerekir. Tez konusu için tez merkezleri uygun konular vererek literatür taramalarında kolaylık sağlar.

Tez Yazımı Bittikten Sonra Süreç Nasıl İşler?

Tez yazma tezin hazırlanmasındaki son aşamadır. Tez merkezleri tez yazımından sonra intihal kısmının da uygun olmasıyla çalışmayı kişiye teslim eder. Tez yazısı çık ve anlaşılır olmalıdır. Ayrıca tezin içeriğine kişi hakim olmalıdır. Tez danışmana teslim edildikten sonra danışmanın onayıyla jüriye sunulur. Tezle alakalı yapılan sunumdan sonra jürilerin önerileri ve verdiği düzeltmeler belirlenen sürede bitirilmelidir.

Tez Yazdırma

Tez merkezleri lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri gibi birçok öğrenciye tezle alakalı her konuda yardımcı olmaktadır. Baştan sona tez yazımından hariç belli başlıklarda da hizmet verirler. Tez konusu bulma, tez önerisi, literatür tarama, intihal düşürme gibi konularda yardımcı olur. Profesyonel ekiple çalışan merkezlere genel olarak kişiler arkadaş vasıtasıyla ulaşmaktadır. Tezin sayfa sayısından daha çok içeriğin uygun olması ve yazım kurallarına önem verilir. Kişinin istekleri ve beklentileri karşılanır. Tez yazımı önemli, dikkat isteyen ve özen isteyen bir konudur. Bunun bilincinde olan kişilerle çalışmak önemlidir. https://www.tezhazirlamamerkezi.net/ sitesinden tez ile alakalı destek alabilirsiniz.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image