Arama

2015-2016 KYK Ek Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?{ KYK Ek Yurt Kimler Başvurabilir }- Kyk Yurt Başvuru Düzeltme

8 yıl önce


2015-2016 KYK Ek Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?{ KYK Ek Yurt Kimler Başvurabilir }- Kyk Yurt Başvuru Düzeltme
ad image
ad image

 

Üniversite KYK ek yurt başvurusu nasıl yapılır?2015 KYK ek yurt başvurusu nasıl yapılır?KYK k yurt başvurusuna kimler başvuracak?KYK  ek yurt başvuruları için öğrenciler ne yapmalılar. Yurt ,kredi ve burs başvuruları hakkında öğrencilerin başvuruları ve detayları haberimizde yer almaktadır.
2015-2016 yılı ek yurt başvurusu nasıl yapılacak?Ek yurt başvurusuna katılmak için gereken şartlar nelerdir?Yorucu bir sınav stresinin ardından gerçekleşen üniversite kayıtları tamamlandıktan sonra öğrenciler bu defa kredi yurtlara başvurularını yaptılar.KYK  yurt ve burs başvurularını yaptılar. Öğrenciler dört gözle bekledikleri 2015-2016 eğitim yılı KYK ve YURTKUR kayıt işlemlerini KYK'nın internet sitesi ''kyk.gsb.gov.tr'den yapabilirler.
Sonunda öğrencilerin beklediği açıklama geldi ve KYK yurt başvurusu için ilgili resmi internet sayfası erişime açıldı. KYK’nın açıklamasına göre başvuru dönemi 17 Ağutos 2015 Pazartesi gece 23:59'a kadar sürecek. Başvurular KYK’nın sitesinde açılan ilgili bölümden yapılacak ki KYK başvuru sayfasına aşağıdaki bağlantıdan erişebilrsiniz. KYK yurt başvurusu için söz konusu sayfada nüfus cüzdanınızdaki bilgileri ve güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor.
KYK'NIN İNTERNET SİTESİNDEKİ DUYURU
İlk defa Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren, ilk defa lisansüstü programlara katılacak öğrencilerle yatay ve dikey geçiş yapacak öğrenciler ve kurum yurtlarında kalıp öğrenim süresini uzatan öğrencilerin başvuruları ise daha sonra alınacak. Son güne kadar güncelleme imkânı var Üniversite sonuçlarının açıklanması ve yerleştirme işlemlerinin sona ermesinin ardından KYK yurtlarında barınacak öğrencilerin başvuruları, dün gece (10Ağustos Pazartesi )itibariyle alınmaya başlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada yurt başvurularının 17 Ağustos 2015 Pazartesi gecesi saat 23:59’da sona ereceği hatırlatılarak, internet üzerinden alınacak başvurulardan; ilk kez üniversite kazanan öğrencilerle ara sınıflarda okuyan öğrencilerin yararlanabileceği belirtildi. Öğrenciler başvurunun son gününe kadar bilgilerini de güncelleyebilecek.
Başvurusunu daha sonra yapacaklar
İlk kez özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren öğrenciler, İlk kez lisansüstü programlara katılacak öğrenciler, 2015-2016 öğretim döneminde yatay ve dikey geçiş yapacak öğrenciler ve kurumun yurtlarında kalıp öğrenim süresini uzatan öğrenciler ise başvurularını daha sonra yapacak. Bilgileri 11 devlet kurumu teyit edecek
Başvuruda bulunan bütün adayların durumları, 11 devlet kurumundan alınan bilgiler doğrultusunda değerlendirilecek. Yurt müracaat sonuçları yakın bir tarihte kamuoyuyla paylaşılacak.
Başvurusu değerlendirilmeyecekler
Örgün eğitime kaydı olmayanlar, kurum veya diğer resmi kuruluşların yurtlarından “Süresiz çıkarma cezası“ almış olanlar, taksirli suçlar hariç sabıka kaydı bulunan öğrenciler, toplu yerlerde yaşamaya engel olacak seviyede akıl ve ruh hastalığı veya bulaşıcı hastalığı olan öğrenciler, ailesinin ikametgâhı okulun bulunduğu belediye sınırları içerisinde bulunanlar ve ücretle sürekli bir işte çalışan veya sürekli geliri olan öğrencilerin yurt başvuruları değerlendirilmeyecek. 
KYK YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLA
 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image