Arama

ABD ve Türk cumhurbaşkanları arasında yüz yüze diplomasi fırsatı görüşmesi

2 yıl önce

Toplantı Türkiye ‘nin başkanı ABD Başkanı Joe için 'öncelik' olduğunu Biden yaptığı ilk yurtdışı ziyareti, Beyaz Saray 9 Haziran söyledi.

ABD ve Türk cumhurbaşkanları arasında yüz yüze diplomasi fırsatı görüşmesi
ad image
ad image

 

Sözcü Jen Psaki, Biden ile Recep Tayyip Erdoğan arasındaki bu yüz yüze diplomasinin gerçekleşmesi için bir fırsat olduğunu söyledi.

"Bu, açıkçası bir NATO ortağıyla, fırsatların olduğu yerde yapıcı bir şekilde çalışmaya devam etmenin önemli olduğunu düşündüğümüz ve aynı zamanda güçlü anlaşmazlıklarımızın olduğu alanlar olan bir ilişkidir" dedi.

Psaki, bölgesel güvenlik konularının yanı sıra ekonomi ve COVID-19 salgını da dahil olmak üzere küresel toplumu etkileyen konuların Biden ve Erdoğan'ın tartışacakları arasında olacağını da sözlerine ekledi.

Biden, Belçika'nın başkentine gitmeden önce 10 Haziran'da İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve 13 Haziran'da Kraliçe II. Elizabeth ile görüşecek.

14 Haziran'da Brüksel'de yapılacak NATO Zirvesi'ne katılacak ve burada Erdoğan ile görüşecek .

Biden, 15 Haziran'da Brüksel'de yapılacak ABD-AB Zirvesi'ne katılacak ve ertesi gün İsviçre'nin Cenevre kentinde Rus mevkidaşı Vladimir Putin ile görüşecek.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image