Arama

Akdoğan'dan Trump'a

7 yıl önce


Akdoğan'dan Trump'a
ad image
ad image

Yalçın Akdoğan, ABD'de başkan aday adaylarından iş adamı Donald Trump'ın İslam karşıtı söylemlerine ilişkin sert tepki gösterdi.

Akdoğan, Aleksandar Palas Otel'de düzenlenen resepsiyonda Türk öğretmenlerle bir araya geldi, daha sonra Boris Traykovski spor Salonu'nda Makedonya'da yaşayan Türklere hitap etti.

Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski de yaptığı konuşmada, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Makedonyalı Türklerin bu önemli bayramını kutlayarak, dokuz yıldır kutlamaların birlik içerisinde düzenlendiğini belirtti.

Yeni nesillere aralarındaki bağı güçlendirmeleri önerisinde bulunan Başbakan Gruevski, "Türk halkı Makedonya toplumunun önemli bir parçasıdır, ülkenin gelişimi ve ilerlemesinde önemli rol oynamaktadır. Makedonya'daki Türk toplumu ekonomi, siyaset, spor ve kültür alanlarına destek vermekle birlikte tüm sosyal alanlarına katkıda bulunmaktadır" diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında Başbakan Yardımcısı Akdoğan ile Makedonya Başbakanı Gruevski, Türkçe konulu yarışmada dereceye giren çocuklara ödüllerini verdi. Ardından 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü etkinlikleri kapsamında sanatçı Mustafa Ceceli konser verdi.

 

Kaynak: AA

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image