Arama

Alevi Dedeleri barış için açlık grevine başladı

8 yıl önce


Alevi Dedeleri barış için açlık grevine başladı
ad image
ad image

Seyit Rıza Meydanı'nda dün açlık grevi çadırı kurarak, 4 günlük açlık grevine başlayan Alevi dedeleri barış sürecinin yeniden başlatılmasını istedi. Tunceli'de, barış için açlık grevi eylemine Kureyş Baba, Baba Mansur, Pilvenk, Sarısaltuk, Dervişçemal, Ağuiçen gibi Alevi önderlerinin yetiştiği Alevi Ocak mensuplarının yanı sıra, zaman zaman vatandaşlar ve siyasi parti temsilcileri de katılarak destek veriyor.

'UMARIM SESİMİZ DUYULUR'

Seyit Rıza Meydanı'nda üzerinde, 'Yezid'in zulmüne karşı Hüseyinleşiyoruz' yazılı çadırda, 4 günlük açlık grevine başlayan Kureyş Baba ocağından Alevi Anası Rahime Kızılkan, bayramlarda her zaman barışın hakim olması gerektiğini ama bugünlerde bile kan akmaya devam ettiğini belirterek, "Ben bir Alevi Anası'yım, bizde insan değeri her zaman kutsaldır. Her gün kan akıyor, bizler Aleviler olarak bu kanın durdurulması için, barışın yeniden hakim olması için, barış sürecinin yeniden başlaması için açlık grevine başladık. Umarım sesimiz duyulur ve barış için gereken adımlar atılır" dedi.

'HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI'

Açlık grevine girenler arasında bulunan Pilvenk Ocağı mensubu Ali Doğan da, bayramlarda güzelliklerin, heycanların yaşandığını ama bu bayramda kanın akmaya devam ettiğine dikkat çekerek, "Bugün artık bayramı değil yası, matemi yaşıyoruz. Bu durum hem bizi, hem toplumun genelini üzüyor. Biz Alevi inanç önderleri olarak, bu duruma son verilmesi, barışın hakim olması için 4 günlük açlık grevine gittik ve ille de barış diyoruz ve acilen barış için herkes üzerine düşeni yapmalı" diye konuştu.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image