Arama

Asgari ücret 1 Ocak 2016#39;da 1300 TL olacak mı?

8 yıl önce


Asgari ücret 1 Ocak 2016#39;da 1300 TL olacak mı?
ad image
ad image

Asgari ücret 1300 TL olacak mı? Asgari ücret 130 lira olacak mı? Asgari ücrete 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren zamlı olarak 1300 lira olacak haberi.

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "Önümüzdeki aydan itibaren asgari ücret bin 300 lira olacaktır" dedi.

Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, şunları ifade etti: 

"Biz 1 Kasım seçimlerine giderken 7 Haziran seçimlerinde milletimizin bizden istediği taahhütler vardı. 7 Haziran’dan sonra AK Parti milletimizin isteklerini seçim beyannamesi olarak sundu. İlk yaptığımız şeylerden biri idari kararlarla ilgili şeyler, ikincisi ise hukuki şeylerle ilgili yapılan çalışmalardı.

EMEKLİ ZAMMI

1 Ocak 2016 tarihinden itibaren emeklilerimiz söz verdiğimiz gibi seyyanen 100 lira zamlarını alacaklar. İkinci taahhüdümüz asgari ücret bin 300 lira olacak dedik. Bugünlerde bu tartışılıyor. Bu konuya ilgili herkese söylemek istediğim önümüzdeki aydan itibaren asgari ücret bin 300 lira olacaktır. 1 Kasım seçimleri tarihe vurulmuş önemli bir damgaydı. 2019 seçimlerine de büyük bir gayretle çalışmanın bizlere düştüğünü belirtmek istiyorum."

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image