Arama

ATOR: Türkiye'ye giden Rusların sayısı yüzde 70 azalacak

8 yıl önce


ATOR: Türkiye'ye giden Rusların sayısı yüzde 70 azalacak
ad image
ad image

ATOR Ulaştırma Komitesi Başkanı Dmitriy Gorin tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’ye ziyaretlerde büyük bir düşüş yaşanacağı belirtildi. Gorin, "Tahminlerimize göre, Türkiye'ye ziyaretlerde çok büyük bir düşüş yaşanacak. Bu oran, geçen seneye göre minimum yüzde 70 olabilir. Ticari temaslar azalıyor, tur satışları yasaklandı, bu nedenle Türkiye'ye giden Rusların sayısı da azalacak" dedi.

TÜRKİYE’DEKİ RUS TURİST SAYISI 500’E DÜŞTÜ

Türkiye'ye yapılan bireysel seyahatlerde de ciddi bir düşüş beklediklerini, sadece İstanbul'daki düşüşün yüzde 50'yi görebileceğini vurgulayan Gorin, Türkiye'deki Rus turist sayısının bugün itibarıyla yaklaşık 500 olduğunu da sözlerine ekledi. Rus savaş uçağının sınır ihlali yaptığı iddiasıyla düşürüldüğü 24 Kasım'da, Türkiye'deki Rus turist sayısı 9 bin 664'tü.

'TÜRKİYE VATANDAŞLARI İÇİN RUSYA VİZESİ 60 EURO OLUR'

Bu arada Türkiye vatandaşları için Rusya'ya vizesiz seyahatin 1 Ocak'tan itibaren biteceğini de hatırlatan Gorin, vize fiyatlarının ise '60 eurodan daha az olmayacağını' tahmin ettiğini söyledi. ''Sanıyorum Türkiye vatandaşları için vize fiyatı 60 eurodan az olmayacak'' diyen Gorin, ''Ticari vize kurumları üzerinden alınacak vizeler ise bundan 30-35 euro daha fazla olur'' ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image