Arama

Belediye başkanına suç duyurusu

8 yıl önce


Belediye başkanına suç duyurusu
ad image
ad image

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisinin AK Parti'li üyeleri, Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün (HATSU) Olağan Genel Kurul gündeminde olmasına rağmen, şebeke su fiyatının meskenlerde 1 lira 29 kuruş, iş yerlerinde ise 2 liraya düşürülmesine ilişkin komisyon kararını oylatmadığı iddiasıyla Belediye Başkanı Lütfü Savaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

"GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANDI"

Atıç, adliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, içme suyu fiyatını konutlar için 1 lira 29 kuruş, iş yerleri için de 2 liraya düşüren belediye meclis plan ve bütçe ile tarifeler komisyonlarının raporlarını genel kurulda oylatmayan Savaş’ın görevini kötüye kullandığını iddia etti.

Plan ve bütçe komisyonu ile tarife komisyonundan çıkan raporların, Hatay Büyükşehir Belediye Meclisinin oyuna sunulmasının genel kurulun gündeminde bulunduğunu dile getiren Atıç, "Ancak geldiğimiz noktada 11 Kasım'da yaklaşık 5 saat tek madde üzerinde görüşmeler yapılmıştır" dedi.

Savaş'ın, süreci uzatma gayretinde olduğunu savunan Atıç, "Açık ve net olarak AK Parti ve MHP grubu su fiyatlarının düşürülmesini istiyor" diye konuştu.

Atıç ve beraberindekiler ayrıca Savaş hakkında, Hatay Valiliği aracılığıyla da İçişleri Bakanlığına suç duyurusunda bulundu.

"AK PARTİ ENGELLİYOR SÖYLEMİ ÇÜRÜDÜ"

Hatay Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci de belediyenin internet sitesinden yaptığı açıklamada, su fiyatlarının düşürülmesine ilişkin raporu oylatmayan Savaş'ı kınadı.

Halkın mağduriyetini gidermek için mücadeleye devam edeceklerini bildiren Kimyeci, içme suyu fiyatlarının maliyet hesabının bilimsel şekilde belirlenmesine ilişkin raporun oylamaya sunulmasının kanuni zorunluluk olduğunu savundu.

Kimyeci, "Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, iki gün süren toplantılarda su fiyatlarının düşürülmemesi için elinden geleni yapmıştır. Halkımızı yüksek su fiyatlarına bir kez daha mecbur etmiştir" ifadesini kullandı.

Su fiyatlarının düşürülmesine muhalefet şerhi koyan komisyonun CHP’li meclis üyelerini de kınayan Kimyeci, "Seçim sahasında gerek Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın gerekse CHP’li siyasetçilerin 7 aydır yaptıkları açıklamalarda 'Bizler su fiyatlarını düşürmek istiyoruz ama AK Parti engelliyor’ söylemi de böylelikle çürümüştür" değerlendirmesinde bulundu.

 

Kaynak: AA

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image