Arama

Bilge Hakan Açıl İmar Planını Anlattı

8 yıl önce

Bilge Hakan Açıl İmar Planını Anlattı

 Bilge Hakan Açıl İmar Planını Anlattı
ad image
ad image

 

      Toplu olarak yaşam mekân oluşturma konusunda teknoloji yardımına ve plana bağlı kalmanın, daha modern ve kaliteli bir şehir yapısı ve görüntüsü oluşturmada da etkili sonuçlarını daha net bir şekilde görüyoruz. Son yıllarda depreme dayanıklı yapı teknikleri uydu kent projeleri ve kentsel dönüşümün ortaya koyduğu yoğun çalışmalar, daha ferah ve yaşanır yerleşim birimleri oluşturmada etkili çözüm ortaya koyuyor. Belli bir bütüne ve plana bağlı kalmak kaydıyla oluşturulan imar planı, büyük şehirlerin ve bütün yerleşim birimlerinin tertipli düzenli kalmasında etkili bir sistemi ortaya koyuyor.

          Şehir Planlama ve Geleceği:

Şehir planlama konusundaki teknik çalışmalar ve modern uygulamaların kanunlarla sabitlenmesi, bu konudaki çalışmaları daha sağlam bir zemine oturtmak hale geldi. Daha önceden planlanmış olan sistem sayesinde hem yapı teknikleri kontrol ediliyor hem de yerleşim biriminin bütününü oluşturma konusunda planın geçerliliği kendini zaman içerisinde göstermeye devam ediyor. Son yıllarda ülkemizin kentsel dönüşüm projeleri başta olmak üzere, muazzam bir yapılaşma içerisine girdiğini görüyoruz. Plana bağlı kalmak kaydıyla gerçekleşen çalışmalar, hem yaşam alanını koruma yönünden hem de sağlıklı bir mekân oluşturma ürünleri insanlara katkı sağlamaya devam ediyor. Şehirler başta olmak üzere sürekli göç alan büyük yerleşim birimleri şehir planlama adına ancak, düzenli haritalama ve kadastro sistemi ile koruma altına alınabiliyor.

       Bakanlık destekli çalışmalar ise tüm insanların kaliteli ve garantili bir hizmet sisteminden yararlanmasını mümkün hale getiriyor. Son yıllarda ülkemiz atılım hamleleri ile birlikte yerleşim birimlerindeki inşaat sektörünün hızlanmasıyla dikkat çekiyor. Plana bağlı olarak gerçekleştirilen bu çalışmalar, bir bütün oluşturmada ve düzenli şehir yapılaşmasında tüm toplumumuz için faydalı bir sonuç ortaya koyuyor. Modern yaşam alanları oluşturan ve insanların bu gelişimden sağladığı yararı ön plana çıkaran yerel yönetimler, imar planı işleyişinde de en etkin rolü üstlenmeye devam ediyor. Doğal bitki örtüsünü bozmadan, yine tabiat şartlarıyla uyumlu ve altyapı imkânları en üst düzeyde kullanabileceğiniz planlamalar, yerleşim birimi oluşturmanın üzerinde en çok bulunması gereken şartlarını ortaya koyuyor. Bu sayede parsel, kadastro ve buna bağlı olarak düzenli fizibilite girişimleri yeni yapılanmaların plana uygun gerçekleşmesinde de etkili oluyor.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image