Arama

Castro: Dünya savaşını sadece Rusya ve Çin önleyebilir

7 yıl önce


Castro: Dünya savaşını sadece Rusya ve Çin önleyebilir
ad image
ad image

Havana merkezli Granma gazetesinin haberine göre, Küba'nın efsanevi lideri Castro, son dönemde ABD ile Rusya arasında Irak ve Suriye krizleri nedeniyle artan gerilimine dikkat çekerek, nükleer tehdidin ortaya çıktığını söyledi.

'MOSKOVA VE PEKİN BERTARAF EDECEK'

Öte yandan yeni bir dünya savaşı tehlikesinin Moskova ve Pekin yönetimleri tarafından bertaraf edileceğine inandığını dile getiren Castro, "Rusya ile Çin, dünyanın sorunlarını ABD'den daha iyi anlıyor. Çünkü iki ülke de faşizmin kör egosunun dayattığı korkunç savaşlar yaşadı. Rusya ile Çin'in tarihi gelenekleri ve devrim tecrübeleri sayesinde, yeni bir savaştan kaçınılması için en üst çabayı göstereceğinden şüphem yok" ifadelerini kullandı.

MADURO'YA DESTEK

Fidel Castro, son parlamento seçimlerinde partisinin hezimete uğradığı Venezuela lideri Nicolas Maduro'ya da destek verdi. Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi'nin kurulduğu tarihten bu yana birçok başarıya imza attığını vurgulayan Castro, devlete ait eğitim ve sağlık hizmetlerinde yakalanan başarı ve kaliteyi örnek gösterdi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image