Arama

CEMAL CANPOLAT KİMDİR?

8 yıl önce


CEMAL CANPOLAT KİMDİR?
ad image
ad image

İstanbul CHP il başkanı belli oldu. Chp il başkanı ise Cemal Canpolat oldu. Peki bu Chp il başkanı olan Cemal Canpolat kimdir? Cemal Canpolat 1962 yılında Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde Dünyaya geldi. Yeni Chp il başkanı öğretim liseye kadar öğretim hayatını da doğduğu il de tamamladı. Canpolat lise öğrenimini tamamladıktan sonra Turizm ve Otelcilik alanlarında eğitimler aldı. Cemal Canpolat kimdir - CHP İstanbul il başkanı kimdir, gibi soruların detaylı cevabını haber detayında bulabilirsiniz.

CEMAL CANPOLAT KİMDİR

Cemal Canpolat 2 gündür süren İstanbul Chp il başkanı seçiminde aldığı oylar ile yeni başkan oldu. Chp İstanbul Chp il başkanı olan Canpolat toplamda 322 oy aldı. Toplamda başkanlık için 650 delege oy kullandı. 650 delegenin oy kullandığı seçimde 10 aday yarıştı. İlk 2 gün 10 kişi olan seçim de ikinci gün ise 2 kişi yarıştı. Bunlar ise İl başkanı seçilen Canpolat ile Gökan Zeybek oldu. Sandıklar ise bugün saat 17:30'da kuruldu ve sandıklar kurulur kurulmaz oy kullanma işlemleride başladı. Kullanılan oylar sonucunda Cemal Canpolat rakibi olan Gökan Zeybek'e sadece 29 oy fazla aldı. 29 oy ile İstanbul Chp il başkanı olan Canpolat urizm işkolunda Sendika temsilciliği görevinde bulundu. İlerleyen yıllarda 3 dönem SHP Küçükçekmece İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. CHP’nin yeniden siyasal yaşama dönmesi ile birlikte; İl Eğitim sekreterliği, İl Başkanı Yardımcılığı ve kısa bir süre İl Başkanlığı görevinde bulundu. Aynı süreç içerisinde; Sinop, Artvin ve birçok Rumeli Derneği ve vakfında kurucu üyelik görevinde bulunmuştur. Bunun ile birlikte Alevi- Bektaşi dernek ve vakıflarında kurucu üyelik, yöneticilik ve başkanlık görevlerinde bulunmuştur.

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image