Arama

Çocuğunuzu Bu Şekilde Oturtmayın!!!Yoksa....

8 yıl önce


Çocuğunuzu Bu Şekilde Oturtmayın!!!Yoksa....
ad image
ad image

 

 

Çocukların kalçasını yere koyup dizlerinden bacaklarını arkaya doğru bükerek gerçekleştirdiği ‘W’ oturuş pozisyonu birçok sağlık problemlerine yol açıyor.Çocuğunuzu Bu Şekilde Oturtmayın!!!Yoksa....İşte haberin detayları;

Çocukların kalçasını yere koyup dizlerinden bacaklarını arkaya doğru bükerek gerçekleştirdiği ‘W’ oturuş pozisyonu birçok sağlık problemlerine yol açıyor.Çocuğunu seven anne ve babalar bu şekilde oturan çocuklarını uyarsın yoksa çocuğunuz bir çok sıkıntı ile karşılabilir.İşte o şekile oturmanın doğurabileceği sıkıntılar; 1)Yürüyüş, duruş ve kas gelişimi bozulabilir.

2)Düztabanlık ortaya çıkabilir.

3) Koşma, zıplama, atlama gibi hareketler için çok önemli olan sağ-sol dengesini kurma becerisi bu oturuş yüzünden sekteye uğrayabilir.

4)Çocuğun kalçasının kaymasına neden olabilir. Üst bedeninde rotasyon becerisini engeller. Bu, iki elini birden kullanmasına engel olur.


Eğer çocuğunuzun uzun süreli W oturuş pozisyonunu tercih ettiğini fark ederseniz “Öyle oturma!” demek yerine aşağıdaki oturuş pozisyonlarını alternatif olarak uygulayın. Bağdaş kurma, ayakları düz uzatarak oturma, yan oturma, küçük bir tabureye oturma vb. şekillerde oturması söyleyin ve alışkanlık kazandırın.
Bu oturma pozisyonları çocuğunun aynı anda her iki yönde de her iki elini kullanabilmesine olanak sağlar. Bu sayede bedensel ağrılığını değiştirebilir, sırt ve karın kaslarını geliştirir.


 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image