Arama

Ege'nin en modern Sanat Merkezi

6 yıl önce

Talihsiz bir yangın sonucu kullanılamaz hale geldikten sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanıp 2016 yılında hizmete açılan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi, 2 yılda 400.000 kişiyi ağırladı.

Ege'nin en modern Sanat Merkezi
ad image
ad image

 

2012 yılında çıkan yangın sonucu tamamen kullanılamaz hale geldikten sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek yapımı tamamlanan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi, hizmete girdiği 2 yıldan bu yana kültür ve sanatın merkezi oldu. 16 Ocak 2012'de çıkan talihsiz bir yangında küle dönen Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi, sinemanın yanında konser ve tiyatro etkinliklerine de ev sahipliği yapacak bir şekilde yenilenerek 23 Ocak 2016'da Denizlililerin hizmetine sunulmuştu.

Denizli'nin kalbinde, vatandaşların yürüme mesafesinde olan merkez, şehirde kültür ve sanat alanında büyük bir eksikliği kapatırken, toplam 7 gösteri salonu ile 2 yılda 400.000 kişiyi ağırladı. Sanat merkezi sinemanın yanında toplantı, tiyatro ve konser etkinliklerine de ev sahipliği yaptı.

Küllerinden yeniden doğdu

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sanat merkezinin alevlerin arasından kültür ve sanatın kalbine uzanan yolculuğunu anlattı. Eski sinemanın yangında tamamen yok olduğunu hatırlatan Başkan Osman Zolan, "Sanat merkezimiz küllerinden yeniden doğacak' diye vatandaşlarımıza söz vermiştik. Çok şükür verdiğimiz sözü tuttuk ve 2 yıl önce sinemamız perdelerini bir kez daha açtı" dedi.

Modern mimarisiyle büyük beğeni toplayan sanat merkezinin 2 yılda 400 bin kişiyi ağırladığına dikkati çeken Başkan Osman Zolan, "Sanat merkezimiz hizmete girmesiyle birlikte başta Gazi Bulvarımız olmak üzere tüm bölgeye bir hareketlilik geldi. Esnafımızdan ve vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler aldık. Şehrimize bir kez daha hayırlı olsun" diye konuştu. 

Esnaf memnun

Bölgeye hareketlilik getiren Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nin esnafa büyük katkısı olduğunu belirten esnaf Zekeriya Kahraman (57 yaşında), "Sanat merkezinin burada bulunmasından memnunum. Bu durum hem insanımız hem de esnafımız için yararlı. Her türlü faydasını görüyorum. Yapandan da yaptırandan da Allah razı olsun. Büyükşehir Belediye Başkanımızın başarılarının devamını diliyorum." 

Ali Esgin (Esnaf, 35 yaşında), Sanat Merkezi bölge esnafına büyük katkı sağladı. Bölgede devamlı bir sirkülasyon vardı sanat merkezi buna daha fazla katkı sağladı." 
İbrahim Aydın (Esnaf, 62 yaşında): "Yapılan eser gayet güzel. Esnafımıza katkısı oldu. Denizli halkı daha güzel şeylere layık. Yapanlardan Allah razı olsun."

 
 
Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image