Arama

EHLİYET SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDIMI 12 ARALIK 2015

8 yıl önce


EHLİYET SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDIMI 12 ARALIK 2015
ad image
ad image

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklancak sorusu bu yılın yapılan son  ehliyet sınavının en çok merak edilen sorusu arasında yer alıyor. 12 Aralık 2015 tarihinde MTSAS-6 ehliyet sınav sonucunu merak eden öğrenciler, ehliyet sınav sonuçlarının açıklanma tarihi ile ilgili heyecanlı bir bekleyiş içerisine girdiler. Yıl içerisinde 6 dönem halinde yapılan motorlu taşıtlar sürücü belgesi alma sınavı geçtiğimiz hafta gerçekleşti. Sürücü belgesi almak için sınava giren adaylar Ehliyet sınav sonuçlarının açıklanma tarihini merak ettiler. Sürücü adaylarının sorusunun cevabı MEb tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2015 yılı sınav takvimine göre, 12 Aralık 2015 tarininde yapılan 6. dönem Ehliyet sınavı sonucu herhangi bir geçikme olmaması durumunda 22 Aralık 2015 tarihinde açıklanacak. Sınav sonuçları açıklandığında haberimizde bulunan linkte ya da ajanshaber.com dan öğrenebilirsiniz. 

EHLİYET SINAV SONUÇLARI AÇIKLANIYOR

Ehliyet sınavının yapılması sonrasında sonuçların açıklanmasına az bir süre kaldı. Cumaretsi günü yapılan 2015 yılınınson sınavının sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önceden belirlemiş olduğu sınav takvimine göre belli oldu.  Aralık ayı içerisinde yapılan Ehliyet sınavının 6. si 12 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşti. MTSAS-6 sınavı hehangi bir olumsuzluk olmaması durumunda 22 Aralık 2015 Salı günü açıklanacak.

 

Geçtiğimiz günlerde ehliyet sınavının Aralık ayı içerisinde içerisinde içerisindeki 6. oturumu gerçekleşti. 12 Aralık 2015 Cumartesi günü yapılan sınava sürücü belgesi almak isteyen adaylar katıldılar. Sınav sonrasında adaylar sınavda kaç doğru soru yaptıklarını öğrenebilmek için Ehliyet Sınavı Soru ve Cevaplarını ve cevap anahtarlarını merak ettiler. Adaylar ehliyet sınav sonuçlarını ve ehliyet sınav soru ve cevaplarını milli eğitim bakanlığının resmi internet sitesi http://www.meb.gov.tr/meb öğrenebilecekler. Ehliyet sınav soru ve cevapları için aşağıdaki linki tıklayın.

YENİ EHLİYETLER NE ZAMAN ALINACAK TIKLAYIN

12 ARALIK 2015 MEB EHLİYET SINAV SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN
 

 

EHLİYET SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI, NE ZAMAN AÇIKLACAK?

 

MEB'ten yapılan açıklamaya göre, 12 Aralık Cumartesi günü yapılan ehliyet sınavının sonuçları 22 Aralık Salı günü açıklanacak. Sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra adayları zorlu bir aşama daha bekliyor. Sınav sonucundan 70 ve üzeri puan alan adaylar ikinci aşama olan direksiyon sınavına girecekler. Bu yıl MEB'in direksiyon eğitimi ders yönergesinde yapmış olduğu değişiklik nedeniyle adayları zorlu bir süreç bekliyor. MEB'in Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Direksiyon Eğitimi Ders Yönergesi'nde yapmış olduğu değişilikle; sürücü adaylarından geri park etmeleri ve aracın bir buçuk katı uzunluğunda ve aracın genişliğinde 50 santimetreden fazla olan iki araç veya konilerin arasına tek hamlede girmeleri istenecek.

BİR SONRAKİ MTSK EHLİYET SINAVI NE ZAMAN

Ehliyet sınavı yıl içerisinde 6 defa yapılmaktadır. Bu yılın son sınavı 12 Aralık tarihinde yapıldı. Bir sonraki ehliyet sınavı 13 Şubat 2016 tarihinde gerçekleşecek.

2016 YILI EHLİYET SINAV TAKVİMİ 

Ehliyet sınavının sonucusu 12 Aralık 2015 Cumartesi günü gerçekleşti. Sınav sonucunun açıklanmasına az bir süre kala ehliyet sınavının 2016 takvimi de açıklandı. Buna göre, 2016 yılında ehliyet sınav tarihleri şöyle;

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı – 2016/MTSKS-1: 13 Şubat 2016
Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı – 2016/MTSKS-2: 14 Mayıs 2016
Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı – 2016/MTSKS-3: 16 Temmuz 2016
Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı – 2016/MTSKS-4: 27 Ağustos 2016
Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı – 2016/MTSKS-5: 8 Ekim 2016
Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı – 2016/MTSKS-6: 10 Aralık 2016

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image