Arama

Sıfır otomobil lastiği alınırken dikkat edilecek püf noktalar neler? Lastik işaretleri nasıl okunur?

8 yıl önce


Sıfır otomobil lastiği alınırken dikkat edilecek püf noktalar neler? Lastik işaretleri nasıl okunur?
ad image
ad image

 Sıfır otomobil lastiği alırken dikkat edilecekler. Otomobil lastiği üzerindeki rakamların anlamı nelerdir? Otomobil lastiği üzerinde yazan rakamların son iki hanesi hangi yıl üretildiğini göstermektedir.

 

Otomobiliniz varsa ve lastik alacaksanız dikkat etmeniz gereken en önemli faktörlerden biri de üretim tarihidir. Fotoğrafta çerçeve içine alınmış 0515 sayısında 05 sayısı o yılın haftasını, son rakam ise üretim yılını göstermektedir. Bu de 2015 yılının 5. Haftasında üretildiği anlamına gelmektedir. Bu lastik 2004-2005 üretimi olsaydı son iki rakamı 04 05 olmalıdır. Her lastiğin son kullanma tarihi olduğu unutulmadan lastik alışverişi yapılmalıdır.

 

Doğru koşullarda stoklandığı takdirde (nem, koku, ısı vb.) otomobil lastiklerinin kullanım süresi teknik olarak 4 yıldır. Ancak otomobil lastiği bu şartların hepsini tam olarak sağlayamadığı için kullanım ömrü 2 yıla kadar kısalmaktadır. Bu yüzden son iki rakama bakarak son 2 yıl içinde üretildiğine dikkat edilmelidir.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image