Arama

Erdoğan, ailesiyle ilgili haberlerden dolayı İran basınını eleştirdi

8 yıl önce


Erdoğan, ailesiyle ilgili haberlerden dolayı İran basınını eleştirdi
ad image
ad image

İran Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Tarafsızlık Konferansı'na katılmak amacıyla Türkmenistan'da bulunan Erdoğan ve Cihangiri, bir görüşme gerçekleştirdi.

CİHANGİRİ: MEDYA KONTROLÜMÜZDE DEĞİL

Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan İran medyasında ailesi konusunda yapılan yayınları eleştirerek bu tutumun değiştirilmesini talep etti.

Erdoğan'ın isteğine karşılık Cihangiri, "İran'da medya hükümet kontrolünde değil ve İran hükümetini eleştiren ifadeler de basında yer alıyor. İranlı resmi yetkililer tarafından bir şey söylenmiş değil halbuki Türkiye'deki resmi yetkililer İran konusunda doğru olmayan olumsuz birçok ifade kullanmıştır" dedi.

'RUSYA İLE TÜRKİYE ARASINDA ARABULUCULUK YAPABİLİRİZ'
Görüşmede, Rusya —Türkiye arasındaki gerilime de değinen Cihangiri, İran'ın gerilimin giderilmesi için yardımcı olmaya hazır olduğunu bildirdi. Cihangiri, " Rusya — Türkiye ilişkilerinde yaşanan gerginlikten kaygılıyız. Gerilim bölgenin çıkarına değil, giderilmesi için arabuluculuk yapmaya hazırız" diye konuştu.

TÜRKİYE'YE IRAK ELEŞTİRİSİ

Türkiye'nin Irak'ta asker bulundurması meselesinin de ele alındığı görüşmede, Cihangiri, "Ülkelerin toprak bütünlüğü ve milli egemenlik haklarına saygı gösterilmesi, bölgedeki barış ve huzurun kalıcılığını sağlayacaktır "ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image