Arama

Hayat kurtaran tedavi

7 yıl önce


Hayat kurtaran tedavi
ad image
ad image

Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesinde hizmet veren Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi, oksijen tedavisinin yanı sıra ani işitme ve görme kaybı, kapanmayan kemik ve benzeri yaralar ile diyabet hastalarını yaşama bağlıyor.

Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi sorumlusu Levent Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Van'da 3 yıl önce uygulamaya başlanan tedavi yöntemiyle bölge illerine hizmet verildiğini, böylece hastaların batıya sevkinin önlediğini söyledi.

Tedavinin basınç odasında, normal atmosferik basınçtan, daha yüksek basınçlarda aralıklı olarak yüzde 100 oksijen alınmasıyla gerçekleştiğini aktaran Demir, şunları söyledi:

"Özellikle soba zehirlenmelerinde bu yöntem hayat kurtarıcıdır. Bölgemizde sıklıkla rastladığımız bir hastalık. Çok hızlı şekilde hastayı basınç odasına alıyoruz. Soba zehirlenmelerinde, özellikle ani görme ve işitme kayıplarında da bu yöntemden yararlanıyoruz. Eskiden bu tedaviyi almak için birçok hastamız batıya gidiyordu. Ama artık Van'da bu hizmeti veriyoruz. Hastaların sevkini önledik ve bölge illerinden de hasta almaya başladık. Özelikle batıya giden hastaların, bu tedaviyi alması maddi anlamda çok külfetliydi. Ama şu an devletin verdiği imkanlarla ücretsiz şekilde şifa buluyorlar.

 

Kaynak: AA

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image