Arama

IŞİD, canlı bomba yelekleri için Gaziantep'te atölye kurmuş

8 yıl önce


IŞİD, canlı bomba yelekleri için Gaziantep'te atölye kurmuş
ad image
ad image

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, Ankara'da 102 kişinin öldüğü canlı bombalı saldırının ardından Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) 'özel ekip' kurdu.

Ankara canlı bombacısı Yunus Emre Alagöz ile kimliği henüz belirlenemeyen ikinci canlı bombanın Gaziantep'teki hücre evleriyle bağlantılı olduğunu belirleyen polis, saldırganları Gaziantep'ten Ankara'ya getiren Halil İbrahim Durgun'u takibe aldı ve hücre evleri ile depoları deşifre etti. Depoda, vakumlanmış binlerce bilye, TNT kalıpları, intihar yelekleri olduğu, yeleklerin bu depodaki dikiş makineleriyle hazırlandığı bildirildi.

Gaziantep ve Kilis'te geçen yıl IŞİD'e ait olduğu değerlendirilen 33 intihar yeleğinin ele geçirilmesinin ardından IŞİD üyelerinin intihar yeleklerini Suriye'den getirmek yerine depoda kurdukları atölyede ürettikleri belirlendi.

SALDIRI 3 KEZ ÖNLENDİ İDDİASI

Hücre evlerinde elde edilen dijital verilerin çözümüyle, örgütün planlarının ortaya çıkarıldığı iddia edildi.

IŞİD'in, Gaziantep'te HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın katılacağı programa, İstanbul'daki HDP seçim çalışmasına ve Antalya'daki G-20 zirvesine canlı bombalı eylem planladığı belirlendi.

Hazırlıkların tamamlandığı, eylemi yapacak kişilerin belirlendiği, intihar yelekleri ile patlayıcıların hazırlandığı ancak operasyonlar sayesinde bu eylemlerin önlendiği de iddialar arasında yerini aldı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image