Arama

IŞİD'i Musul'dan silme operasyonu başlıyor

8 yıl önce


IŞİD'i Musul'dan silme operasyonu başlıyor
ad image
ad image

Ubeydi, 12 Kasım tarihinde IŞİD'den kurtarılan Musul'a bağlı Sincar'ı ziyareti sırasında basına yaptığı açıklamada, Irak hükümetinin Sincar'a istikrarın gelmesi ve halkın evine geri dönmesini hedeflediğini hatırlatarak, "Musul'u terör örgütü IŞİD'den kurtarma operasyonu, yakında IKBY ve Musul'un güneyinden başlayacak" dedi.

‘EZİDELER SİLAHLANMALI'

Sincar'da bulunan ve IŞİD'in yoğun saldırılarına maruz kalan Ezidi güçlerin silahlandırılması için talepte bulunduklarını söyleyen Ubeydi, "Özel Yezidi askeri güçlerin silahlandırılması için Başbakan Haydar İbadi'ye talep götürdük ve bu talep yakın zamanda gerçekleşecek" diye konuştu.

‘RAMADİ ABLUKA ALTINA ALINDI'

Ülkenin batısında yer alan Enbar'daki askeri operasyonların çizilen planlar dahilinde ilerlediğini ifade eden Ubeydi, IŞİD kontrolündeki kent merkezi Ramadi'nin güvenlik güçlerince abluka altına alındığını aktardı.

Savunma Bakanı Ubeydi, IKBY temasları sırasında ayrıca Musul'un kurtarılması için Duhok kentinde askeri eğitim gören Sünni gönüllü güçlerden oluşan Haşdi Vatani'nin (Ulusal Topluluk) kampını ziyaret ederek, oradaki askeri komutanlardan bilgi aldı.

UBEYDİ VE BARZANİ GÖRÜŞMÜŞTÜ

Erbil'deki ‘Musul Ortak Operasyonlar Merkezi'ni de ziyaret eden Iraklı Savunma Bakanı Ubeydi, ayrıca IKBY Başkanı Mesut Barzani ile de bir araya gelmişti. Ubeydi ve Barzani, teröristlerin Irak'ta yenilgiye uğratılması ve IŞİD'in elindeki bölgelerin bir an önce kurtarılması gerektiğine işaret etmişti.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image