Arama

Keçi Sütünün Faydaları Neler?

8 yıl önce


Keçi Sütünün Faydaları Neler?
ad image
ad image

 

 

 

Keçi sütünün faydaları nelerdir? İçerisinde hangi vitaminler var? Nasıl tüketilmelidir? Kilo vermeye yardımcı mı? Keçi Sütünün Faydaları Neler? İşte haberin detayları;

Ölüm hariç her derde deva keçi sütünün faydaları saymakla bitmiyor.Anne sütünden sonra en faydalı süt olan keçi sütü içerinde bir çok vitamin ve kalsiyum bulunduruyor.Keçi sütü inek sütüne oranla özellikle yüksek kalsiyum içeriği ile bilinmektedir.100g anne sütünde 32mg, inek sütünde 119mg ve keçi sütünde 134 mg kalsiyum vardır. Keçi sütü inek sütüne oranla A vitamini, potasyum, selenyum ve niasin içermektedir.

İçeriğindeki tekli ve çoklu doymamış yağ asitleri nedeni ile kalp sağlığı üzerinde yardımcı etkisi vardır. İnek sütü proteini alerjisi olanlarda özellikle de bebeklerde; yüksek kalsiyum içeriği açısından soya ve badem sütüne kıyasla ilk tercih keçi sütü olmalıdır.Fakat keçi sütü diğer sütlere nazaran bilinenin aksine daha temel yağ asitleri içermesi nedeni ile daha yağlı ve kalorili bir süttür. 1 bardak keçi sütü 140 kalori civarlarındayken inek sütü 114-120 kaloriler arasındadır.

Kilo vermeye de yardımcı

Keçi sütü, inek sütüne oranla A vitamini, potasyum, selenyum ve niasin içermektedir bu nedenle bağışıklık sistemine katkısı çok. Fakat keçi sütü yüksek CLA (konjuge linoleik asit) içermesi nedeni ile vücutta depolanan yağ miktarının azalmasında yardımcıdır ve kilo verme ve verilen kilonun korunma sürecinde olumlu vardır.
 

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image