Arama

KYK Burs Başvuru Sonuçları 2015 2016 KYK Başbakanlık Burs Sonuçları sorgulama-21 Ekim 2015

8 yıl önce


KYK Burs Başvuru Sonuçları 2015 2016 KYK Başbakanlık Burs Sonuçları sorgulama-21 Ekim 2015
ad image
ad image

 KYK başvurusu yapan onlarca üniversite öğrencisi sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar.KYK sonuçları açıklandı mı?KYK sonuçları ne zaman açıklanacak?KYK burs başvuruları açıklandı mı?KYK burs başvuruları ne zaman açıklanacak?Merakla beklenen burs sonucu açıklamaları hakkında sizlere sayfamız üzerinden bilgiler aktaracağız.
KYK burs sonucu öğren…2015 KYK burs sonucu öğren..KYK burs sonuçları açıklandı mı?..KYK burs sonucu bilgileri…2015 yılı üniversite öğrencileri için KYK burs sonuçları oldukça merak konusu olmaya başladı.Evlerinden uzaklaşan farklı şehirlerde okuyan öğrenciler için yeni bir masraf ortaya çıkması onların bursa ihtiyaç duymasına neden oluyor.
KYK'nın kendi sitesine girerek güzel bir kendinizi tanımlama formuyla birlikte anlatarak, adınızı, soyadınızı, adresinizi, gelir düzeyinizi yazarak KYK'ya başvurabilirsiniz.KYK kuruluşu en kısa zamanda sizlere olumlu veya olumsuz sonucu aktaracak, hiç zaman kaybetmeden eğer kabul edilmediyseniz farklı yerlerden özel burs alabilirsiniz veya eğer yurt için başvurduysanız, özel yurt fiyatlarına veya kendinize ev tutmanız gerekebilir.Bu yüzdende sizler bu cevaba göre hareket etmelisiniz ki mağdur durumda kalmayın.Öğrenciler gerçekten masraf yapmak istemiyor ama okul ortamında bulunduğunuz ortam sizi buna zorluyor, bunun herkes farkındadır ama bu gibi durumlarda tutulur bir sorumluluk anlayışıyla harcamaları yapmalı ve mağdur durumda kalmamalısınız. Gerçekten öğrencilerin her türlü yardımına koşan KYK kuruluşu hizmetiyle herkesin gönlünde taht kurmayı başarmıştır çünkü verilen hizmet gerçektende mükemmeldir.Devlet yurtlarında eskisi gibi öyle yalandan hizmet yoktur ve artık özel yurt gibi olmuşlardır.KYK Burs Başvuru Sonuçları Sorgula 2015 KYK Başbakanlık Bursu sonuçları, KYK Burs sonuçları, KYK Bursu, KYK Burs sonuçları, KYK Burs sonucu sorgulamak, KYK Başbakanlık sonuçları  Değerlendirme sonuçları; KYK internet sayfası www.kyk.gov.tr  adresinden duyurulmaktadır. Başvuru sonucunda; asil listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilere yurdun adı, asil liste dışında kalan tüm öğrencilere ise yedek sırası verilecektir.
 KURUM YURTLARINDA BARINMAK İÇİN BELİRLENEN TARİHLERDE MÜRACAAT EDEN ÖĞRENCİLERDEN YURDA KESİN KAYITTA İSTENEN BELGELER :
1.Öncelik Belgesi (Önceliği Olanlar İçin) Şehit ve gazi çocuğu, (Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge) % 40  ve üzerinde engelli olduğu tespit edilen öğrenciler,( Tam teşekkülü hastaneden alınacak rapor) Anne ve babası vefat etmiş olanlar,(Bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi) Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar,(Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünden alınacak belge) Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar,(Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge) Anne ve/veya babası Gençlik ve Spor Bakanlığı (Merkez Teşkilatı) ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda çalışanlar veya Kurumdan emekli olanlar (Kurumdan alacakları onaylı belge) Milli olmuş Amatör sporcular lisanslı (T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı) 2014-2015 öğretim yılında yükseköğrenim öğrencisi olarak Kurumuza başvuran ve 13.05.2014 tarihinde Manisa Soma maden ocağında meydana gelen kaza nedeniyle babası vefat eden öğrenciler (ilgili Resmi Kurumdan alınacak belge)
2.  4 adet son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf 3.  % 40 ve üzeri engelli ebeveyni olanların (Tam teşekküllü hastaneden alınacak rapor) 4.  Kayıt, kimlik, yurt ücreti ve depozito ücreti makbuz/ dekontu 5.  18 yaşından küçükler için Kurum internet sayfasından temin edilen ve doldurulan Aile İzin Onay Belgesi 6.  Aynı öğretim döneminde yükseköğrenime başlayan kardeşe ait öğrenci belgesi, kayıt tarihinden itibaren bir ay içinde ibraz edilecektir. 7.  Verilen süre içinde ilgili yurt müdürlüklerine kayıt yaptırmayan öğrenciler, haklarını kaybedeceklerdir.
Yurt Ücreti Ne Zaman ve Nasıl Ödenecektir ?
Yurt ücretleri aylık olarak tahsil edilir. Kayıt olunan ay ile kayıt sildirilen ayda ise günlük ücret hesabı yapılır. Bir ay 30 gün üzerinden hesap edilir. Kayıtlarda kayıt gününün de ücreti alınır. Kayıt sildirmelerde ise işlem gününden sonraki günlerin ücreti iade edilir. Yurt ücretleri en geç ayın son günü saat 21.00’a kadar banka aracılığıyla ödenir. İlk kayıtta yurt ücreti ve depozito ücreti kayıt sırasında yurt kasasına yatırılacaktır. Öğrenci, kayıt tarihine göre ödeyeceği yurt ücretini ve depozito miktarını, yayınlanması halinde Kurum internet sitesinden veya kaydolacağı yurt müdürlüğünden öğrenir.
Öğrenciler ileriki aylara ait yurt ücretini peşin olarak ödeyebilirler. Bir yıllık erken ödemelerde % 20 indirim yapılır. Kayıt sildirme durumunda ücret ve depozito iade işlemleri ile depozito tamamlama işlemleri yurt kasasından yapılır. Yaz okulu, staj gibi nedenlerle yaz aylarında nöbetçi yurtlarda kalan öğrenciler, asıl kayıtlı bulunduğu yurdun ücretini ödemeye devam eder. Yurtta barınmakta iken kendi isteği ile kaydını sildiren öğrencilerin tekrar başvurmaları ve yurtta boş yer olması halinde, o öğretim yılı için iki kat yurt ücreti alınarak yeniden yurda kayıtları yapılır.
Yurtta barınmakta iken vefat eden öğrencilerin son ay yurt ücreti mahsup edilmeden depozitosu talep edilmesi halinde varislerine iade edilir. Talep edilmemesi halinde depozitosu 5 yıl bekletilir ve 5 yılın sonunda irat kaydedilir. Artık yıl öğrencileri % 50 fazla yurt ücreti öderler.
 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image