Arama

LEVENT GÖK'TEN 'SİLVAN' AÇIKLAMASI

8 yıl önce


LEVENT GÖK'TEN 'SİLVAN' AÇIKLAMASI
ad image
ad image

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki sokağa çıkma yasağıyla ilgili "Gelişmiş bir demokraside, hukukun işlediği bir sistemde 10 günlük sokağa çıkma yasağı kabul edilemez" ifadesini kullandı.

Gök, yaptığı yazılı açıklamada, Silvan'da 3 Kasım'da ilan edilen sokağa çıkma yasağında 10 günün geride kaldığını anımsattı.

"10 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KABUL EDİLEMEZ"

Bölgeden gelen kısıtlı bilgilere göre, telefon ve internet kesintisi ile sağlık hizmetlerine ulaşımda ve eğitimde aksaklıklar yaşandığını dile getiren Gök, kimi mahallelerde temel gıda ihtiyacının karşılanmasında da güçlükler yaşandığını kaydetti. Bazı mahallelere elektrik ve su verilemezken, kaymakamlığın evlerin boşaltılıp başka bölgelere geçilmesi çağrısı yaptığını aktaran Gök, "Gelişmiş bir demokraside, hukukun işlediği bir sistemde 10 günlük sokağa çıkma yasağı kabul edilemez" değerlendirmesinde bulundu.

Bu kadar uzun süreli sokağa çıkma yasağının, sıkıyönetim ve OHAL dönemlerinde bile olmadığını belirten Gök, hükümete "Silvan'da sıkıyönetim ya da OHAL mi uygulanıyor? Böyle bir karar alınmadığına göre, sokağa çıkma yasağının yasal dayanağı nedir?" sorularını yöneltti.

Gök, "Kuşkusuz devlet güvenlik güçleri aracılığıyla terörle mücadele edecektir. Ancak bu mücadelenin bölgede yaşayan sivil halkın gündelik yaşamını, gereksinimlerini karşılamasını engelleyecek boyutlarda olması kabul edilemez" görüşünü dile getirdi.

Levent Gök, sokağa çıkma yasağını koyanların, Silvan'da neler yaşandığı konusunda kamuoyunu tatmin edici açıklama yapması çağrısında bulundu.

 

Kaynak: AA

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image