Arama

Lübnan, kaçırılan askerleri için El Nusra ile pazarlığa başladı

8 yıl önce


Lübnan, kaçırılan askerleri için El Nusra ile pazarlığa başladı
ad image
ad image

Anadolu Ajansı’nın üst düzey bir güvenlik yetkilisine dayandırdığı haberine göre, Lübnan'ın Suriye sınırındaki Arsal kasabasında Ağustos 2014’te El Nusra tarafından kaçırılan 17 askerin, ülkedeki hapishanelere tutulan örgüt militanları ile takas edilmesi için süreç başlatıldı.

Açıklamada, IŞİD’in elinde bulunan altı Lübnan askerinin, takas sürecine dahil olmadığını ifade ederek, bu konuya yönelik ayrıntı vermedi. Lübnanlı askere karşı takas edilecek El Nusra militanlarının sayısı ise bilinmiyor.

Arsal’da geçen yıl Lübnan askerleri ile silahlı gruplar arasında beş gün devam çatışmalarda 17 Lübnan askeri ölmüş, 86'sı yaralanmış, çok sayıda asker de rehin alınmıştı. Askerlerin bir kısmı serbest bırakılırken, 4'ü ise öldürülmüştü.

El Nusra’nın elindeki Lübnanlı askerleri serbest bırakma karşılığında, sınır bölgesindeki El Maarra ve Fuleyta köylerinin kendilerine teslim edilmesini ve aralarında kadınların da olduğu tutuklu mahkumların serbest bırakılmasını talep ettiği iddia edilmişti.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image