Arama

Marc Jacobs, 80'li yıllardan kalma güç sesleri ve baskılar ile geleceğe dönüyor

6 yıl önce

New York şovunda "büyük flourishes" ve "muhteşem kumaşlar" ile eski numaralarını gerçekleştiren tasarımcı

Marc Jacobs, 80'li yıllardan kalma güç sesleri ve baskılar ile geleceğe dönüyor
ad image
ad image

 

Şimdi moda olarak, gerçek kültürel para acımasız bir şeyleri almaktan, yani Ikea çantasına, bir çift Croc'a - ve podyumda bir makyaj vermekten geliyor.

Marc Jacobs , şu an tasarımcıların nesli ironi kavramını öğrenince bu hile yapıyordu. Ve o New York'ta Çarşamba gecesi yaptığı 2018 sonbahar sonbahar kokteyli için tekrar başlıyordu.

Jacobs, 80'li yıllara odaklandı ancak Debbie Harry'nin ön sırada, kahramanı olan, çok Instagrammed'in serin kısmı değil. Bunun yerine, bu on yılın sonraki döneminde, puf top eteklerinden biri, tafta rozetleri, muazzam omuzlu güçleri, harlequin baskılar, kürk stolleri ve havuç şeklindeki deri pantolonlardan biriydi.

Aslında, Jacobs'un 1992'deki Perry Ellis'den görevden aldığını gösteren rezil eserler topluluğu da dahil olmak üzere, erken çalışmalarına karşı isyan ettiği 80'lerdi.


Burada gösterilen notlar, görünümünü "zengin ve muhteşem kumaşlarla ifade edilen muazzam flüings, jestler, geniş vuruşlar ve siluetler" olarak nitelendirdi ve kesinlikle para harcayanlar için bir gözti ve bakışın eşleşmesini istiyor.

Think Girl, Tom Wolfe'nin sosyal röntgenleri, Pierrot resimleri ve tasarımcıları Bill Blass ve Christian Lacroix.

Modeller cazip ama seksi değildi - baştan ayağa uzanan bu muhteşem kumaşlarla kaplıydı. Koleksiyon zordu - kadınlar Trump dönemi Amerika'da göze çarpan tüketim dönemini tekrar başlatmaya hazır mısınız? TBD.

Koleksiyonunun elbisesinin bir başka yanını oluşturan Jacobs, podyuma yeni sosyal medyaya uygun hedefler getirdi: kıyafetinizi tonal olarak eşleştirmek için yapılan saç. Koyu turkuaz, fuşya veya parlak mavi renk takan modeller karşılık gelen bir gölgede saçları vardı.

Londra merkezli renk uzmanı Josh Wood tarafından yönetilen bir tasarım hilesiydi. 1987 gibi soyunma, önümüzdeki sonbaharda bir adım olabilir olsa da, selfie nesli de bu ayrıntıyı alabilir. Jacobs bu yıl 55'e döner.

Bu gösteri modanın büyük ve güzel olduğunu gördü. Ancak New York moda haftasının tartışılmaz altın çocuğu olarak tasarımcının konumu artık Calafin Klein'in Raf Simons yönetiminde su geçirmez olmamasına karşın, ön sırada oturuyordu; muhtemelen Jacob'ları olayın sıcak bileti olarak devralıyordu.

Bu değişim, kısmen saçma saçlı beyaz modellerin ardından kültürel ödenekle suçlanan 2017 bahar / yaz yazının etrafındaki tartışmalardan kaynaklanıyor.

Jacobs, o zamandan beri kendi tatil koleksiyonundaki tasarımlar için intihal suçlamasıyla suçlanıyor. İnternet, son haftalarda "Neden Marc Jacobs bozulmaya devam ediyor?" Ve "10 Times Marc Jacobs Modanın Tüylerini Dağınık Tutuyor" başlıklı yazılarıyla daha da karıştırdı. Bu gösteri için, anti-kürk ticareti protestocuları sokakları dışarıda sıraladı.

Geçiş döneminde Marc Jacobs şirketi. Ocak ayında Londra mağazasının kapanacağını ve anakara Avrupa'daki diğer mağazaların davayı takip edeceğine dair spekülasyonlar yapıldığı açıklandı.

Perakende satış geliri son dört yılda 650 milyon dolarla (£ 464m) yaklaşık 300 milyon dolara (£ 214.1m) düştü ve geçen sene Temmuz ayında çoğunluk hissedarı LVMH, değişiklikleri uygulamak için yeni bir üst düzey yönetici olan Eric Marechalle'i getirdi.

Yeni patronun John Targon'u çağdaş yaratıcı yönetmen olarak seçmesinin ardında olduğuna inanılıyor. İşi, genç müşterilere tekrar çizmek için daha düşük fiyatlı ürün yelpazesini oluşturmaktır.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image