Arama

MELİH GÖKÇEK'TEN MAĞDUR ESNAFA 3 SEÇENEK

8 yıl önce


MELİH GÖKÇEK'TEN MAĞDUR ESNAFA 3 SEÇENEK
ad image
ad image

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 250 işyerinin yandığı Keçiören Osmanlı Halk Pazarı'nda incelemelerde bulundu.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...

ÜÇ ALTERNATİF SUNDU

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci ile küle dönmüş alanı dolaşan Melih Gökçek, bir itfaiye aracının üzerinden mağdur olan esnaflara seslendi. Gökçek, yanan yerin nasıl değerlendirileceği konusunda esnaflara üç öneri sunarak şunları söyledi: "Burasının emsali 0,20. Bu ne demek? Bin metrekareye 200 metre inşaat demek. Geçmişte burası sizin 0,20 olduğu için buraya yapamadınız. Ben buraya çok yüksek inşaat verebilirim. Verdikten sonra kat karşılığı verirsiniz, yukarıya doğru çıkar, müteahhide verirsiniz kocaman bir bina sahibi olursunuz. Ya da kendiniz yaparsınız bu da üçüncü alternatif.
 

"BEN BUNU OYLAYACAĞIM"

Tekrar edelim, bir; mevcut olan haliyle aynen devam, hemen yapacağız. Bu konuda ATO Başkanı 2,5 trilyon, Büyükşehir de 2,5 trilyon koyacak. 5 trilyona burayı bitireceğiz. İki; çift katlı pazar yeri yapacağız, üstü pazar altı aynı yer. Üçüncüsü biz burada büyük inşaat yaptırmak istiyoruz. Bu da yüzde 50 size, yüzde 50 müteahhide kalacak. Yarın öğlene kadar düşünün, kendi aranızda konuşun. Neyi isterseniz ona karar vereceğiz. Kendi aranızda konuşun, tartışın, ben bunu oylayacağım. Biz ona göre başlayacağız."

"GELEN MALA GELSİN"

Yangından büyük üzüntü duyduklarını anlatan Gökçek, "Allah bir daha böyle felaket vermesin. Acı vermesin. Gelen mala gelsin, cana gelmesin" diye konuştu.

 

Kaynak: AA

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image