Arama

Merkel'den flaş Türkiye açıklaması

7 yıl önce


Merkel'den flaş Türkiye açıklaması
ad image
ad image

Merkel'in sığınmacı konusunda bir eylem planının da yürütüleceğini belirttiği bildirildi.

3 MİLYAR AVRO TÜRKİYE'YE 2016-17 ARASINDA VERİLECEK

Merkel'e yakın bir gazetecinin yaptığı açıklamada mülteciler konusunda daha iyi bir yük dağılımının yapılmasının planlandığı ve Türkiye'ye daha önceki ziyaretinde belirtildiği üzere 3 milyar avroluk yardım paketinin 2016-17 yıllar arasında verilmesinin planlandığı belirtildi. Açıklamada Türkiye'de bulunan Suriyeli çocukların eğitimi konusunda da işbirliğinin öne çıkması gerektiği belirtildi.

O ÜLKELERLE DE GÖRÜŞMEK İSTİYOR

Merkel'in sığınmacı krizi konusunda en kısa zamanda Ürdün ve Lübnan ile de bir zirve gerçekleştirmek istediğini belirtti.

HOLLANDE'DAN DA BENZER AÇIKLAMA

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, AB Konseyi’nin Türkiye ile birlikte sığınmacı krizindeki işbirliğini geliştirmek üzere bir zirve düzenleyeceğini açıkladı.

Malta’da düzenlenen sığınmacı krizi ile Afrika ülkelerine yapılacak zirve sonunda basın mensuplarına açıklama yapan Hollande, "AB Konseyi ve davetli olarak çağrılacak Türkiye arasında, sorumlulukların yerine getirilmesi konusunda bir zirve düzenlenmesine karar verildi" dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı, söz konusu zirvenin kasım sonunda veya aralık ayı başında düzenlenebileceğini bildirdi.

AB Konseyi, daha önce sığınmacılara yardım için Türkiye ile işbirliği konusunda bir eylem planı hazırlamış ve bu konuda Brüksel ve Ankara arasında bazı temaslar gerçekleştirilmişti.

 

Kaynak: AjansHaber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image