Arama

'PİA' ve 'Arama Motoru'nun dünya prömiyeri yapıldı

8 yıl önce


'PİA' ve 'Arama Motoru'nun dünya prömiyeri yapıldı
ad image
ad image

52. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışması filmlerinden "PİA" ve "Arama Motoru"nun dünya prömiyeri yapıldı.

Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleştirilen prömiyere, filmin yönetmeni ve senaristi Erdal Rahmi Hanay ile bazı oyuncuları katıldı.

Filmi, Ömer Vargı başkanlığındaki Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jüri üyeleri izledi. Sanat severlerin de ilgi gösterdiği filmin söyleşisi, Perge Salonu'nda gerçekleştirildi.

Söyleşide konuşan yönetmen ve senarist Erdal Rahmi Hanay, filmin ismini koyarken Attila İlhan'ın "Pia" isimli şiirinden esinlendiğini söyledi.Pia şiirinde olmayan kadına duyulan bir aşkın anlatıldığını belirten Hanay, "Şiir de hikaye de beni çok etkilemişti. O nedenle senaryoyu yazarken bu ismi koydum" dedi.

'ARAMA MOTORU'NUN DÜNYA PRÖMİYERİ YAPILDI' 

52. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışması filmlerinden, "Arama Moturu"nun dünya prömiyeri gerçekleştirildi

Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) Aspendos Salonu'ndaki prömiyere, filmin yönetmeni ve senaristi Atalay Taşdiken ile oyuncular ve filmin geçtiği Çavuş köyü sakinleri katıldı.

Söyleşide konuşan yönetmen ve senarist Taşdiken, filmin Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş köyünde çekildiğini ve filmde, küçük bir kasabada kendileri için yaşamsal değerdeki şeyleri arayan insanların öyküsünün anlatıldığını söyledi.

Taşdiken, kimi eş, kimi para, kimi itibar, kimi su peşinde koşan Anadolu insanlarının hikayesinin anlatıldığı filmin oyuncularının tamamının yerel halktan olduğunu, filmde profesyonel tek bir oyuncunun bulunmadığını kaydetti.

 

Kaynak: AA

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

Selim ber

Gerçekten muhteşem bir klip emeğine sağlık diyelim yolu açık olsun, hızlı ve etkili haber için takipdeyim 👍

1 yıl önce
ad image
ad image