Arama

Resmi ziyaret için Türkiye'deki Polonya Cumhurbaşkanı

2 yıl önce

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikili ilişkiler ve bölgesel gelişmeleri görüşmek üzere 24 Mayıs'ta Polonyalı mevkidaşı Andrzej Duda ile bir araya gelecek.

Resmi ziyaret için Türkiye'deki Polonya Cumhurbaşkanı
ad image
ad image

 

23 Mayıs'ta Ankara'ya gelen Duda, 24 Mayıs'ta Erdoğan'la görüşecek. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Polonya Cumhurbaşkanı'na gelişinde karşıladı.

Liderlerin ikili ilişkilerin tüm yönlerini gözden geçirecekleri ve güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunacakları bildirilirken, ikili anlaşmaların da imzalanacağı da söz konusu.

Polonya 24 silahlı satın alacağını 22 Mayıs günü yaptığı açıklamada dronları gelen Türkiye'de Türk yapımı insansız hava araçları (İHA) satın almak için ilk NATO üyesi olma.

İlki önümüzdeki yıl teslim edilecek Bayraktar TB2 drone'ları tanksavar mermilerle silahlandırılacak. Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, Polonya'nın bir lojistik ve eğitim paketi de satın alacağını söyledi.

Blaszczak devlet radyosuna verdiği demeçte Bayraktar TB2 insansız hava araçlarının "savaşlarda kendilerini kanıtladığını" belirterek, İHA'lara daha fazla detay vermeden askeri bir şirket tarafından hizmet verileceğini sözlerine ekledi.

Herhangi bir tedarik süreci olmaksızın sonuçlandırılacak sözleşme Duda'nın ziyareti sırasında imzalanacak.

Türk savunma teknolojisi şirketi Baykar, Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracını Azerbaycan, Ukrayna, Katar ve Libya'ya sattı.

Erdoğan Mart ayında Suudi Arabistan'ın da Türk uçağı satın almakla ilgilendiğini söyledi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image