Arama

Rusya, Afganistan'a karşılıksız silah sevkiyatını sürdürecek

8 yıl önce


Rusya, Afganistan'a karşılıksız silah sevkiyatını sürdürecek
ad image
ad image

Moskova'da Afganistan Parlamentosu'nun üst kanadı Senato Başkanı Fazıl Hadi Müslimyar ile buluşan Matviyenko, "Afganistan'a karşılıksız silah ve mühimmat göndermek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Afgan yönetiminin orduyu modernize etme hedefini memnuniyetle karşılıyoruz. Daha önce talep edilen 3 savaş helikopterinin sevkiyatıyla ilgili ticari teklifimiz Afgan yönetiminin değerlendirmelerine sunulmuş durumda" dedi.

'AFGAN-TACİK SINIRINDAKİ DURUM ÖNEMLİ'

Valentina Matviyenko, Rusya'nın Afganistan-Tacikistan sınırındaki duruma büyük önem vermeye devam ettiğini belirtti.
Rus yetkili, sınırda Taliban yönetimindeki Kunduz ve Badahşan kentlerindeki durumun Moskova'yı rahatsız ettiğini söyledi.

'RUSYA'NIN DESTEĞİ ÇOK DEĞERLİ'

Senato Başkanı Fazıl Hadi Müslimyar, Rusya'nın Afganistan'a terörle mücadele alanında verdiği desteği değerli bulduklarını ifade etti.

Müslimyar, "Afganistan'da ve bölgedeki diğer ülkelerde son 13-14 yılda yaşanan tüm gelişmeler, terörizmin uluslararası tehdit olduğunu gösterdi. Afganistan halkı da bu tehdidin kurbanlarından biri oldu" dedi.
Afgan halkının terörü tamamen yok etmeye kararlı olduğunu kaydeden Müslimyar, "Barış ve istikrarın hakim olduğu Afganistan'ın Rus dış politikasında öncelikli konulardan biri olduğunu belirttiniz. Moskova'nın verdiği desteği çok değerli buluyoruz" dedi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image