Arama

Rusya sınırında bekletilen Türk nakliyeciler tedirgin

7 yıl önce


Rusya sınırında bekletilen Türk nakliyeciler tedirgin
ad image
ad image

RIA Novosti'ye konuşan Özel, TIR'ların sınırda beklemeye devam ettiğini, herhangi bir işlemin veya denetimin yapılmadığını belirterek, "Rus gümrükçüler bize hiçbir şey anlatmıyor. Talimat beklediklerini söylüyorlar. Putin'in emri var, ama henüz yürürlüğe girmeyen önlemler var bu kararda. Kararlar henüz yürürlüğe girmemesine rağmen bir haftadır uygulanıyor. Bu durumu kesinlikle anlamıyoruz" dedi.

'SİYASETLE EKONOMİ AYRILMALI'

Siyasetle ekonominin birbirinden ayırt edilmesi gerektiğini kaydeden Özel, "Şu an Rus tüketiciler de Türk üreticiler de kaybediyor. Türkiye'den malzeme alamayan Rusya'daki inşaat firmaları da zarar görüyor. Zarar sadece bize ve Rus ortaklarımıza değil, Kazakistanlı ortaklarımıza da veriliyor. Çünkü TIR'lar transit geçiş yapamıyor. Hepimizin ailesi, çoluk çocuğu var, onların karınlarını doyurmalıyız" ifadelerini kullandı.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener, 30 Kasım Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Türkiye'den giden toplam 350 TIR'ın Rusya-Ukrayna ve Rusya-Gürcistan sınırında bekletildiğini açıklamıştı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image