Arama

Rusya: Türkiye’ye getirilen sınırlamalar enflasyona yol açmayacak

8 yıl önce


Rusya: Türkiye’ye getirilen sınırlamalar enflasyona yol açmayacak
ad image
ad image

Rus bakan Manturov, “Türk gıda ürünlerine ambargo uygulanmasının Rusya’da enflasyona yol açacağını düşünmüyorum. Çünkü öncelikle bu uygulama, bir ay sonra başlayacak. Bir aylık süre zarfında, Türkiye’den alınan ürünlerin yerini başka pazarlar ve üreticiler alacak” dedi.

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev tarafından dün imzalanan kararnameye göre, Rusya 1 Ocak 2016'dan itibaren, Türkiye'den dondurulmuş tavuk ve hindi eti, taze karanfil, yaş ve dondurulmuş domates, yaş ve dondurulmuş soğan, karnabahar, brokoli, salatalık, kornişon, portakal, mandalina, üzüm, elma, armut, şeftali, kayısı, erik ve çilek alımını durduracak.

SAKARYA’DAKİ ‘GAZELLE NEXT’ ÜRETİMİNİ DURDURMAYACAĞIZ

Öte yandan Manturov, Rusya’nın Türkiye’de üretilen "Gazelle Next" araçlarının üretimini durdurmayı planlamadığını açıkladı. Türkiye'de yatırım yapan Rus ticari araç markası GAZ, Mersa Otomotiv iş birliğiyle Sakarya'daki fabrikada "Gazelle Next" adlı yeni aracını üretiyor.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image