Arama

Sabahat Tuncel'e Nevruz'dan dolayı 5 yıla kadar hapis istemi

8 yıl önce


Sabahat Tuncel'e Nevruz'dan dolayı 5 yıla kadar hapis istemi
ad image
ad image

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün raporuna göre, 17 Mart 2013'te Zeytinburnu'nda Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) organizesinde gerçekleştirilen Nevruz kutlamalarında yasadışı sloganların atıldığı, yasadışı döviz ve posterlerin açıldığı belirtildi.

'ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK, KÜRTLERE STATÜ'

Söz konusu etkinlikte, BDP yöneticilerinin Abdullah Öcalan'ın fotoğrafıyla 'Öcalan'a özgürlük-Kürtlere statü' ibarelerinin olduğu slayt perdesinin önünde konuşma yaptıkları, konuşmalar esnasında, yandaşları tarafından PKK/KCK terör örgütünün sözde bayrağının açıldığı ve toplantının tamamen yasadışı bir eyleme dönüştüğü bildirildi.

'ÖRGÜT PROPAGANDASI YAPILDI'

Bunlara düzenleme komitesi tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmadığı aktarılan iddianamede, ''Suç tarihinde milletvekili olan şüpheli Sabahat Tuncel'in söz konusu toplantıya katıldığı ve terörist başı Abdullah Öcalan'ın görüntüsün yayınlandığı slayt gösterisinin önünde ve PKK/KCK'nın sözde bayrağı açıldığı sırada kısa bir konuşma yaptığı, bu konuşmaların on binlerce kişinin ve basın yayın organları önünde yapılması sebebiyle terör örgütü PKK/KCK ve elebaşı Abdullah Öcalan'ın propagandasının yapıldığı, toplantının terör örgütünün gövde gösterisine dönüştüğü tespit edilmiştir'' denildi.

Suç tarihinde milletvekili olan Tuncel'in 7 Haziran 2015'te bunun sona ermesiyle dokunulmazlığının kalktığı hatırlatılan iddianamede, PKK/KCK terör örgütünün ideolojisine de yer verildi.

İddianamede, şüpheli Sabahat Tuncel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. İddianame, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image