Arama

Saraybosna için Bregovic kalem mektupları

6 yıl önce

Balkan rock yıldızı Goran Bregoviç için memleketi ve muzesi Saraybosna bir şehirden daha fazlası. Bu, dini çatışma ile parçalanabilen çokkültürlü bir yaşam biçimi için bir metafordur.

Saraybosna için Bregovic kalem mektupları
ad image
ad image

 

AFP'ye, "Bugün Avrupa'da gördüğümüz şey Saraybosna 'da ilk gördüğümüz şey: bir komşusu, bir gün iyi bir komşu, bir sonraki gün başka bir din olduğunuz için sizi vuruyor" dedi. "Saraybosna her zaman benim ilkem oldu metafor. Bugün sadece bir şehrin adı değil. Bu bizim zamanımız için bir metafor. "    

67 yaşındaki son albümü "Üç Mektupla Saraybosna'dan" kırılgan dini uyum ve yerli halkı olan Bosnalı sermayeye ayırıyor. Bu yıl dünya turu talep eden ünlü müzisyen, Düğün ve Cenaze Orkestrası ile 130 aşama aşkın bir süre içinde "Ben TV için kim video yapmayan biri değilim. Ben eski moda ...

Ben tüm dünyayı albümümü tanıtmak için geziyorum "diyor. AFP'ye, Belgrad'daki stüdyosunda bir gülümseme ile söylerken, canlı trompet sonraki odadan sürüklenip duruyor. Yeni parçalarında İsrailli müzisyenler Asaf Avidan ve Riff Cohen, Cezayirli punk gibi dünya yıldızları yer alıyor. ikon Rachid Taha ve İspanyol şarkıcısı Bebe'nin yanı sıra keman ve orkestra için üç parça.

Bregoviç, Hıristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar tarafından geleneksel olarak oynatılan üç ana ve çok farklı stilleri nedeniyle keman da bir metafor, diye açıklıyor: 1990'ların başında Yugoslavya, kanlı etnikler arası savaşlar dizisine girince, diğer sanatçıların sayısı bir yana kalmayı reddetti. "Babam Katolik bir Hırvat, annem Ortodoks bir Sırp, karım Müslüman. Kimseden nefret edecek konumda değildim. Ben herkes için üzüldüm. "1991'de düzenlenen bir belgeselde, yeni albüm römorunda tekrarlanan bir sahnede genç bir Bregoviç, orta cemaat Saraybosna'da öğle saatlerinde" camiler, kiliseler, katedraller "dışında müzik çalar" dedi. bir utanç "diyor dini bir arada yaşamanın videosunda" bir gün durdurmak zorunda kalırsa ".

"Savaştan bir yıl önce yaptığım bir video bu oldu. Üzücü olan şey orada genç bir adamın bunu gördüğünü görüyorsun, fakat aynı şeyi 67'de yapıyorum "diye konuşuyor AFP.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image