Arama

Türkçeyi İspanyolcaya Çevir

1 yıl önce


Türkçeyi İspanyolcaya Çevir
ad image
ad image

 

Birçok ülkenin resmi dili olan İspanyolca Latin kaynaklı bir dildir. Kastilya dili olarak da bilinen İspanyolca 480 milyon kişi tarafından konuşulur. Ana dil olarak dünya genelinde Çinceden sonra en çok konuşulan dil statüsüne sahiptir. İngilizce ile ortak noktasının bulunması sebebiyle İngilizce bilenlerin İspanyolcayı kolayca öğrenebileceği düşünülür. Dili akıcı şekilde konuşabilmek için toplam kelimelerin ortalama yüzde beşini bilmek yeterli olacaktır. Ancak diller arası iletişimi sağlamak için Türkçeyi İspanyolcaya çevir hizmeti almak gerekir. Günlük konuşma tercümelerde yetersiz kalabilir. Özellikle teknik belgeler ve terimler dil bilgisini zorlayacaktır.

 

Alanında profesyonel olan çevirmenler tarafından yapılan Türkçe İspanyolca tercümeler belgenin türüne uygun şekilde gerçekleştirilir. Sözlü çevirilerde ise tercüme türü dikkate alınarak planlama yapılır. Tüm hizmetlerde kusursuz bir çeviri olmasına ekstra özen gösterilir. İşini en kısa sürede teslim eden ve özenle çalışan tercüman ekibi daima en iyi sonuçları sunacaktır. Her bir tercümenin zamanında teslim edilmesi ve kullanıcı memnuniyetinin sağlanması temel amaçlar arasındadır.

 

İspanyolcadan Türkçeye Çeviri

Kapsamlı ve hızlı bir şekilde yapılan İspanyolcadan Türkçeye çeviri kaynak ve hedef dillerdeki tüm detaylar dikkate alınarak gerçekleşir. Her iki dildeki üslup önemli olup kelimelerin kullanım amaçlarına öncelik verilir. Dilin canlı ve organik yapısı göz ardı edilmez, tercümeler metnin türüne göre sürdürülür. Her bir alan için farklı çevirmenler görevlendirilir. Tercümanların ilgili alanda tecrübesinin bulunması metnin daha kaliteli olmasını sağlayacaktır. Çevirilerde dilin bölgelere göre farklı lehçelere ayrılabileceğini unutmamak gerekir. Örneğin İspanyolcada Galiçyaca, Katalanca, Baskça gibi diller vardır. Her bir dil için lehçe ve diyalektik özellikler incelenerek çeviri yapılır. Tercümeye konu içeriğin anlam bütünlüğünün bozulmamasına ekstra önem verilir ve çevirmenler buna göre seçilir.

 

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image