Arama

Bungalov Evler Hangi Özellikleri ile Fark Yaratır?

1 yıl önce


Bungalov Evler Hangi Özellikleri ile Fark Yaratır?
ad image
ad image

 

Günün birinde siz de bungalov evlerde kalmak isteyebilirsiniz. Beş yıldızlı otel varken neden bungalov diye düşünüyor olabilirsiniz. Fakat, otelde kalmak her zaman en avantajlı seçenek değildir. Her şeyden önce, otel fiyatlarının son gelen zamlarla beraber ulaşılamaz hale geldiğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, insanlar; bilhassa Covid-19 döneminin ardından mahremiyete ve hijyene daha çok önem vermeye başladılar. Bu noktada, oteller; 2020 öncesinde olduğu gibi tam kapasite dolu değil!

İnsanlar; bungalov evler gibi farklı bir konaklama seçeneğini keşfettiler. Bir veya 1.5 katlı olacak şekilde inşa edilen bu evlerin her şeyden önce otellere kıyasla daha uygun fiyatlı oldukları söylenebilir. Hatta, her şey dahil ya da ultra her şey dahil konsepti ile hizmet veren bir otel için ödeyeceğiniz bir haftalık ücret ile bungalov evlerde çok daha uzun süre kalma şansına erişebilirsiniz.

Bungalov Evlerin Avantajları Nelerdir?

Bungalov evler; dünyada çok uzun süreden bu yana kendisine yer bulan bir konaklama seçeneğidir. Hindistan’dan İngiltere’ye taşınan ve oradan da tüm Avrupa’ya yayılan bir konaklama türü olduğunu ifade edebiliriz. Bunun yanı sıra, Türkiye’de bilhassa 2010’lu yılların ikinci yarısıyla beraber popüler olmaya başlamıştır. Uygun fiyatlı olması ve mahremiyet hassasiyeti olanlara hitap etmesi; bungalov evlerin avantajları arasında bulunur.

Bungalov evler; genellikle yapı malzemesi olarak ahşabın kullanıldığı konaklama seçenekleridir. Ahşap; yer aldığı yaşam alanının sağlıklı bir hale gelmesini sağlar. Oksijen sirkülasyonu vaat etmesi ciddi bir avantajdır. Bunun yanı sıra, bu tür evlerde kalanların depremden korkmasına gerek olmaz. Betonarme yapılarda olduğu gibi deprem riski söz konusu değildir. Ayrıca, bungalov evler; insanların hassasiyeti dikkate alınarak tasarlanmıştır. Tek katlı olması ile yaşlıların ve çocukların işini kolaylaştırır. Bu tür evlerde istenmeyen kazalara kesinlikle rastlanmaz.

Bungalov evler; harika mimarisiyle de dikkat çeker. Gören herkesin hayran kalacağı bir ortama inşa edilmiştir. Dış dekorasyonu kusursuzdur. Doğa ile iç içe bir ortamda yer alması ciddi bir avantajdır. İnsanlar; bungalov evler sayesinde yedi gün 24 saat doğa ile baş başa kalma şansına erişirler. Buna ek olarak, bu tür evlerde ısıtmalı havuz, şömine, jakuzi gibi harika seçenekler yer alır. İnsanlar; ortak kullanım alanı derdi olmadan istedikleri gibi yüzme, güneşlenme, mangal yapma, bahçede vakit geçirme şansına erişirler.

Bungalov Ev Fiyatları 2022

Bungalov evler hakkında en çok merak edilen hususlardan birisi de tahmin edebileceğiniz üzere fiyatları! Fakat, fiyat konusunu dert etmenize gerek yok! Biraz araştırma yaptığınız takdirde belirlemiş olduğunuz bütçeye uygun bir bungalov ev bulabilirsiniz.

Bungalov evler farklı fiyatlara sahip olabilir. Evin nerede yer aldığı ve diğer özellikleri oldukça önemlidir. Takdir edersiniz ki, Bodrum’daki bir bungalov ile Rize’deki bungalovun gecelik kiralama ücreti aynı olmayacaktır.

 

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image