Arama

Türkiye ABD'yi FETÖ'nün darbe girişimini 'ihmal etme' terörü hakkında eleştirdi

3 yıl önce


Türkiye ABD'yi FETÖ'nün darbe girişimini 'ihmal etme' terörü hakkında eleştirdi
ad image
ad image

Türk Dışişleri Bakanlığı, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın “Terörizmle İlgili Ülke Raporları 2019” u Temmuz 2016 darbe girişiminde FETÖ'nün rolü konusunda “ihmalkar” olduğu için eleştirdi.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hami Aksoy 25 Hazirandaki yazılı açıklamada, “FETÖ'nün terörist doğasının sorgulandığı ve FETÖ ile mücadelemizde aldığımız meşru tedbirlerin daha önceki yıllarda olduğu gibi eleştirildiği dikkat çekiyor,” dedi.

“Bu durum, ABD'nin 15 Temmuz'daki iğrenç darbe girişimi konusundaki ihmalkar tutumunun devamının kanıtı. Bu hain terör örgütü ile ilgili sunulan sayısız kanıt bir kez daha gözden kaçıyor ”dedi.

Bu tutum, Türkiye'nin FETÖ ile mücadelesini “anlamaya isteksizliği” gösterdiğini belirterek, grubun 251 vatandaşı öldüren 15 Temmuz darbe girişiminin gerisinde olduğunu söyledi. Aksoy, “Raporda belirtilen tedbirler, ülkemizin FETÖ aleyhine yasal olarak aldığı tedbirler” dedi.

Öte yandan sözcü, Türkiye'nin IŞİD'le mücadelesinin ve Yabancı Terörist Savaşçıların (FTF) hareketlerinin önlenmesine yönelik çabalarının yansıtıldığını ve PKK'nın ülkenin iç ve dış çıkarlarına yönelik terör saldırılarının sürdürülmesinin vurgulandığını söyledi. raporunda.

Ancak raporda, ülkemizin YPG'yi PKK'nın Suriye kolu olarak gördüğünü belirterek YPG'nin PKK ile aynı terör örgütü olduğu gerçeğini gizlemeye çalışıyor ”dedi Aksoy.

“Bu yaklaşım YPG'nin terörist kimliğini açıkça vurgulamaktan uzaktır ve dahası ABD ile bu terör örgütü arasındaki işbirliğini doğrulamaktadır” dedi.

Yetkili, “ABD, başka bir ülkeye karşı koyarken bir terör örgütü ile işbirliği yapmanın doğru olmadığını anlamalı” dedi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image