Arama

Türkiye bayramını katı COVID-19 önlemleri altında kutladı

3 yıl önce

Ramazan ayının sonunu kutlayan Ramazan Bayramı , COVID-19 hastalığının art arda iki yıldır yayılmasını engellemek için katı önlemlerin gölgesinde Türkiye'de kutlanıyor.

Türkiye bayramını katı COVID-19 önlemleri altında kutladı
ad image
ad image

 

Bu bayram üç günlük bir kutlamadır ve normal şartlar altında büyük aile şenlikleriyle kutlanır, ancak Türkiye'de devam eden ülke çapındaki tecrit nedeniyle çoğu kişi yalnızca yakın aileleriyle evde kutlama yapabilmektedir.

İçişleri Bakanlığı, bayram süresince tecrit denetimlerinde görev almak üzere ülke çapında 7.251 kontrol noktasında 95.948 kolluk görevlisinin görevlendirilmesine karar verdi.

Özel veya toplu taşıma araçları ile iller arasında seyahat edenlerin izinleri 1.167 şehirlerarası yol kontrol noktasında görevlendirilen 16.699 memur tarafından kontrol edilecektir.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Seyahat izni olmayan şehirlerarası yolcuların tespit edilmesi halinde gerekli idari yaptırımlar uygulanacak" dedi.

Bayram süresince pazarlar, manavlar, kasaplar, kuruyemişler ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek, fırınlar ise gün boyu hizmet verecek.

Vatandaşlar, araç kullanmamak kaydıyla temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak için konutlarına en yakın dükkanlara gidebilecekler.

Açık işyerleri de siparişlerini paket servis şeklinde adreslere teslim edebilecek.

Ancak Ramazan Bayramı'nın ilk gününe kadar 24 saat paket servis veren restoran ve kafeler, tatil bitiminden sonra 01: 00'e kadar paket servis yapabilecek.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image